Президент Петро Порошенко на засіданні Національної ради реформ закликав пришвидшити розробку податкової реформи та доручив Заступнику Глави Адміністрації – секретарю Національної ради реформ Дмитру Шимківу винести це питання на розгляд наступного засідання Нацради.
«Так, нам треба більше надходжень. Але ця річка швидко висохне, якщо ми у відповідності із стратегією економічної лібералізації не використаємо реформу для стимулювання вільного підприємництва та економічного розвитку. Реформа не повинна вилитися у збільшення податкового навантаження на економіку, в збільшення податкового тиску», – наголосив Петро Порошенко.
Але, зазначив Президент, єдине, де він точно готовий підтримати збільшення – це в частині оподаткування розкоші, бо Верховна Рада провалила цей закон і забула про нього. «Я як Президент хочу нагадати про нього, це – додаткове джерело, це – відновлення справедливості», – заявив Президент и закликав повернутися до обговорення цього питання.
Президент звернувся до досвіду Маргарет Тетчер і навів цитату з її книги: «Зниження податкових ставок може не лише допомогти економці, але й поповнити державний бюджет».
Глава держави привернув увагу до планів Мінекономіки скоротити оподаткування фонду заробітної плати. «Це – найскладніша проблема, яка у нас залишилася невирішеною після останніх змін до Податкового кодексу. Сьогодні на наш розгляд буде запропоновано ідею об’єднання ПДФО, єдиного соціального внеску та військового збору в єдиний Податок на заробітну плату», – повідомив Глава держави.
Президент заявив, що не підпише податкову реформу, якщо вона не передбачатиме збереження єдиного податку для малого та середнього бізнесу. «Ми чітко маємо розуміти, що це – збереження робочих місць, значного надходження до державного бюджету це не дасть, а просто виштовхне значну частину бізнесу, який ще жевріє, в тінь. Дискусію по ставках вважаю допустимою, але головне в цій системі – її простота в адмініструванні, і ця перевага має бути збережена для всіх груп», – сказав Президент, нагадавши знов про стабільність і передбачуваність.
Глава держави висловив занепокоєння темпами підготовки до податкової реформи й її синхронізації з бюджетним процесом. «Зміни сьогодні на вчора неприпустимі, і сьогодні – це крайній термін, коли ми маємо це обговорити, презентувати, розробити і зареєструвати у Верховній Раді», – наголосив Петро Порошенко.
«Чи є потреба і цього разу ставити бізнес догори дригом? Чи ми все ж таки зафіксуємо в новому Податковому кодексі перехідні положення, поетапне впровадження нововведень, що дасть можливість бізнесу і громадянам плануватися і готуватися до їхньої імплементації», – сказав Президент, закликавши пришвидшити обговорення податкової реформи.