Кабмін схвалив три проекти законопроектів щодо змін до Податкового, Митного та Бюджетний кодекси. Відповідне рішення було прийнято 26 жовтня на засіданні уряду, передає кореспондент РБК-Україна.
"3 законопроекту, які в комплексі пропонують зміни в Податковий кодекс, Митний кодекс, Бюджетний кодекс, спрямовані на зменшення можливості для корупції в сфері оподаткування, а також спрощення ведення бізнесу та процедур для бізнесу в частині адміністрування податків", - заявив міністр фінансів Олександр Данилюк.
"Рішення прийнято, тепер треба все зробити для того, щоб це рішення було прийнято українським парламентом", - додав прем'єр-міністр Володимир Гройсман.
Зміни до Податкового кодексу, затверджені Урядом, викладено у вільному доступі. Дивіться тут>>
Ольга Германова у своєму Податковому блозі у мережі Facebook виокремила 16 ключових змін.
1) Пункт 6 Перехідних положень: Кабінету Міністрів України до 1 липня 2017 року — розробити і внести до Верховної Ради України проект закону щодо запровадження податку на виведений капітал.
2) Індивідуальну податкову консультацію надає ДФС, узагальнюючу — Мінфін.
3) Платник податків має право самостійно обрати спосіб взаємодії з контролюючим органом в електронній формі через електронний кабінет.
4) Інформаційні бази даних адмініструються Мінфіном.
5) Повідомляти платника про позапланову перевірку, як і раніше, будуть за 10 днів. Нове: якщо платник не з’явиться з поважних причин, ДФС зможе звернутися до суду щодо зстосування до нього приводу.
6) З трансфертного ціноутворення розширено перелік контрольованих операцій, подання звіту – так само до 1 травня наступного року, нові штрафи.
7) Є електронний кабінет платника.
8) Для неприбуткових організацій – річний звітний період з податку на прибуток.
9) 0% податку на прибуток до кінця 2021 року застосовується до новостворених підприємств з річним обсягом доходу до 3 млн грн.
10) Добові на відрядження – до 40 евро (зараз до 0,75 МЗП).
11) Не включаються до доходу ФОПа суми акцизного податку з реалізованих суб’єктами роздрібної торгівлі підакцизних товарів.
12) Мінімальна амортизація:
- 15 років для капітальних витрат;
- 10 – для будівель і споруд;
- 5 – для машин, обладнання тощо;
- 2 – для нематеріальних активів.
13) Щодо права платника звернутися до контролюючого органу по надання консультації при заповненні декларації виключено строк до 1 березня, року, наступного за звітним. Строк, що "теліпався" в податковому законодавстві, коли ще річну декларацію потрібно було подавати до 1 березня (ще з 1990-х).
14) Сума податкового кредиту з ПДВ при реорганізації платника підлягає перенесенню до складу податкового кредиту правонаступника.
15) Реєстр на відшкодування ПДВ – один, у порядку черговості.
16) Розділ про податкову міліцію виключено.