За документ проголосували 229 нардепів. При цьому підготовку документа до другого читання за скороченою процедурою з другого разу підтримало 231 народних депутатів.
Законопроектом пропонується:
1) переглянути відповідно до вимог пункту 4 розділу ХІХ ПКУ ставки оподаткування, визначені в абсолютних значеннях, з урахуванням індексів споживчих цін, індексів цін виробників промислової продукції, зокрема, акцизного податку, екологічного податку та рентної плати;
2) переглянути положення, в яких міститься прив’язка до розміру мінімальної заробітної плати, у зв’язку з підвищенням її з 2017 року до 3200 грн.
Зокрема, запропоновано внести зміни до порядку встановлення ставок єдиного податку для "єдинників". Так, ставки єдиного податку встановлюються:
- для платників І групи - у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року;
- для платників ІІ групи — у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінзарплати, встановленої законом на 1 січня звітного року;
- для платників ІІІ групи — у відсотках до доходу.
Відповідні зміни будуть внесені у п. 293.1 та у пп. 1 п. 293.2 ПКУ.
Тобто у 2017 році для І групи буде встановлена фіксована ставка у межах до 10 % розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, для ІІ групи - 20% від мінімальної зарплати.
Для ІІІ групи ставки не зміняться. Як й у 2016 році, у 2017 році для ІІІ групи (платників ПДВ) ставка буде 3%, для ІІІ групи (неплатників ПДВ) - 5%.
3) удосконалити деякі положення щодо адміністрування податку на додану вартість, рентної плати тощо.
Докладно про основні зміни, запропоновані законопроектом №5132, читайте тут і тут.
Звертаємо увагу! Законопроект прийнято з пропозиціями Комітету з питань податкової та митної політики, зокрема:
- підвищення специфічної ставки акцизного податку на тютюнові вироби на 40%, без підвищення адвалорної ставки;
- підвищення ставки акцизного податку на пиво на 12% (індекс споживчих цін), на горілчані вироби – на 20%;
- включення збору з реалізації підакцизних товарів на паливо у розмірі 5% до основної ставки акцизного податку з наданням Кабінету Міністрів України механізму розподілу коштів до місцевих бюджетів до 1 квітня 2017 р., але на рівні не нижчому, ніж місцеві бюджети одержали в 2016 р.
- на заміну скасування спецрежиму відшкодування ПДВ для аграріїв — надання прямої бюджетної підтримки сільгосптоваровиробникам, у яких частка власно вирощеної продукції становить не менше 75%.
Поки що остаточний текст Закону не оприлюднений, про що повідомимо вас додатково.
***
Читайте також: Рада дала старт реформі оплати праці - прийнято закон!