Головна Усі новини Оподаткування Загальні положення

Рада попередньо погодила зміни до ПКУ щодо ПДВ, єдиного податку, акцизу та інших податків

6 грудня Верховна Рада прийняла за основу та направила на друге читання за скороченою процедурою законопроект №5132 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році"

За документ проголосували 229 нардепів. При цьому підготовку документа до другого читання за скороченою процедурою з другого разу підтримало 231 народних депутатів.

Законопроектом пропонується:

1) переглянути відповідно до вимог пункту 4 розділу ХІХ ПКУ ставки оподаткування, визначені в абсолютних значеннях, з урахуванням індексів споживчих цін, індексів цін виробників промислової продукції, зокрема, акцизного податку, екологічного податку та рентної плати;

2) переглянути положення, в яких міститься прив’язка до розміру мінімальної заробітної плати, у зв’язку з підвищенням її з 2017 року до 3200 грн.

Зокрема, запропоновано внести зміни до порядку встановлення ставок єдиного податку для "єдинників". Так, ставки єдиного податку встановлюються:

  •  для платників І групи -  у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року;
  • для платників ІІ групи — у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінзарплати, встановленої законом на 1 січня звітного року;
  • для платників ІІІ групи — у відсотках до доходу.

Відповідні зміни будуть внесені у п. 293.1 та у пп. 1 п. 293.2 ПКУ.

Тобто у 2017 році для І групи буде встановлена фіксована ставка у межах до 10 % розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, для ІІ групи - 20% від мінімальної зарплати. 

Для ІІІ групи ставки не зміняться. Як й у 2016 році, у 2017 році для ІІІ групи (платників ПДВ) ставка буде 3%, для ІІІ групи (неплатників ПДВ) - 5%.

3) удосконалити деякі положення щодо адміністрування податку на додану вартість, рентної плати тощо.

Докладно про основні зміни, запропоновані законопроектом №5132, читайте тут і тут.

Звертаємо увагу! Законопроект прийнято з пропозиціями Комітету з питань податкової та митної політики, зокрема:

- підвищення специфічної ставки акцизного податку на тютюнові вироби на 40%, без підвищення адвалорної ставки;

- підвищення ставки акцизного податку на пиво на 12% (індекс споживчих цін), на горілчані вироби – на 20%;

- включення збору з реалізації підакцизних товарів на паливо у розмірі 5% до основної ставки акцизного податку з наданням Кабінету Міністрів України механізму розподілу коштів до місцевих бюджетів до 1 квітня 2017 р., але на рівні не нижчому, ніж місцеві бюджети одержали в 2016 р.

- на заміну скасування спецрежиму відшкодування ПДВ для аграріїв — надання прямої бюджетної підтримки сільгосптоваровиробникам, у яких частка власно вирощеної продукції становить не менше 75%.

 

Поки що остаточний текст Закону не оприлюднений, про що повідомимо вас додатково.

***

Читайте також: Рада дала старт реформі оплати праці - прийнято закон!

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
Верховна Рада України
Рубрика:
Оподаткування / Загальні положення
Теги:
Акциз , ПДВ , ПКУ , Законопроекти , Рентна плата , Податкова реформа

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 25

Новини по темі

Консультації по темі