Законопроект підтримало 241 депутат. Крім того, нардепи підтримали скорочену процедуру підготовки проекту закону до другого читання.
Зверніть увагу! Як повідомляє прес-служба ВРУ, законопроект ухвалено з урахуванням правок Комітету з питань податкової та митної політики.
Нагадуємо, що Комітет ВРУ, серед іншого, пропонував блокувати реєстрацію податкових накладних та розрахунків коригування у ЄРПН.
Більше про це читайте тут>>
Чи врахували цю пропозицію - поки що невідомо. Оскільки наразі остаточний текст Закону не оприлюднений.
Зміни, скеровані на "покращення інвестиційного клімату в Україні" стосуються адміністрування податків та зборів; податку на прибуток, ПДФО, ПДВ і акцизного податку; рентної плати та податку на майно; спеціальних податкових режимів, а також ліквідації податкової міліції.
Як зазначено на сайті ВРУ, законопроектом пропонується внести комплексні зміни до усіх розділів Податкового кодексу України, спрямовані на удосконалення загальних положень щодо адміністрування податків та зборів, а також податку на прибуток, ПДФО, ПДВ, акцизного податку, рентної плати та податку на майно, спеціальних податкових режимів; ліквідацію податкової міліції.
Зокрема, в частині адміністрування пропонується:
- адміністрування всіх баз даних Мінфіном чи ДП при Мінфіні;
- запровадження повноцінного електронного кабінету платника податків (доступ до всієї податкової інформації про платника, проведення звірки розрахунків з бюджетом, заповнення та подання податкової звітності, управління надміру сплаченими коштами, реєстрація податкових та акцизних накладних, інформування про перевірки та надання актів або довідок перевірок, листування з контролюючим органом);
- встановлення поняття уповноважена особа контролюючого органу - це посадова (службова) особа контролюючого органу, уповноважена керівником такого органу на виконання певних його функцій;
- зміна критеріїв належності платника податків до категорії великих платників податків:
- збільшено показник сплати платежів до державного бюджету за платежами, які контролюються ДФС, з 12 до 20 млн грн;
- критерій доходів, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування змінено на критерій загального обсягу постачання у розмірі 1 млрд грн тощо.
Більше про зміни, запропоновані законопроектом №5368, читайте тут >>>
Зведена таблиця новацій проекту Закону №5368 з урахуванням пропозицій Комітету ВРУ>>>
*****
Що говорять про податкові зміни самі народні обранці?
Міністр фінансів Олександ Данилюк: Це не косметична реформа, а вирішення основних проблем бізнесу. Законопроект позбавляє ДФС інструментів корупції. Податки стане платити легше.
Голова Комітету ВР з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна: Наразі перед нами стоїть практичне завдання щодо покращення інвестиційного клімату України. Загалом у цьому законопроекті передбачено велику кількість норм щодо податкового адміністрування. Це ми вперше зробимо такі зміни, які зрушать з місця відносини між платником і державою.
Також про податкову реформу Н. Южаніна розповідала в інтерв'ю тут і тут.
Олег Ляшко (РПЛ) — аут оф топік… Дітям — канфєти, пенсіонерам — ліки.
Анатолій Матвієнко (БПП): Наша фракція палко підтримує прийняття цього законопроекту. Ми розуміємо, що це лише перший крок до лібералізації податкового законодавства.
Тетяна Острікова (Самопоміч): Більшість положень із законопроекту №3357 увійшла до цього законопроекту. Це крок до прозорості. Районні податківці перестануть ходити і тероризувати підприємців перевірками. По ПДВ це нарешті запровадження єдиного реєстру на відшкодування сум податку. Ми готові підтримати цей законопроект.
Олександр Долженков (Опозиційний блок): Фракція підтримує ідеї створення сервісної податкової служби, ліквідації податкової міліції, неможливості дострокового розірвання електронного договору… Там дуже багато прогресивних ідей, які треба підтримати зараз і голосувати в цілому.
Сергій Соболєв (Батьківщина): Є п’ять причин голосувати проти законопроекту. Не там ви шукаєте доходи. Наша фракція за це не буде голосувати.
Віктор Пинзеник (БПП): Ми вимагаємо, щоб законопроект ставився за основу тільки в редакції уряду, а не комітету.
Юрій Левченко (позафракційний) — підтримує колегу.
Андрій Журжій (Самопоміч): Якщо ви дійсно захищаєте український бізнес, прохання підписати постанову про визнання незадовільною роботи керівництва ДФС.
Михайло Кобцев (БПП): Я призываю голосовать за этот закон за основу и в целом хотя бы только из-за того, что базы данных передаются Министерству финансов.
Максим Курячий (БПП): даний законопроект – це передумова українського економічного дива. На цей закон чекає бізнес. Той, хто не голосує за цей законопроект, той продовжує мріяти наживатися на народному майні.
Ніна Южаніна: Ми протягом двох тижнів щодня по 12 годин працювали над законопроектом. Жодна податкова реформа не може містити норми, що всіх задовольняють.