• Посилання скопійовано

Повернення авансових митних платежів з «єдиного рахунку»: повторне оприлюднення проекту

ДФСУ повторно оприлюднила для обговорення проект змін до Порядку повернення авансових платежів (передоплати) і помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів

Повернення авансових митних платежів з «єдиного рахунку»: повторне оприлюднення проекту

5 лютого 2019 року ДФСУ повторно оприлюднила для обговорення проект наказу Мінфіну «Про затвердження Змін до Порядку повернення авансових платежів (передоплати) і помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів» (завантажити). Про попередній варіант цього проекту ми писали тут.

 

Для чого вносяться зміни?

Як пояснюють податківці, документ розроблено з метою визначення чіткого порядку повернення коштів авансових платежів (передоплати) зарахованих на депозитний рахунок 3734, який відкритий у Держказначействі на ім’я ДФСУ (далі – «єдиний рахунок»).

Адже ще наприкінці 2017 року наказом Мінфіну від 01.11.2017 р. №898 було затверджено Порядок перерахування до державного бюджету митних та інших платежів, які вносяться до/або під час митного оформлення. У ньому, зокрема, прописано, що поетапно підприємства переводяться на обслуговування через «єдиний рахунок», а саме:

  • на перехідний період (з 15 січня 2018 року до 15 квітня 2019 року) – за рішенням підприємства;
  • з 16 квітня 2019 року – на постійній основі.

Проте на сьогодні чинним законодавством не передбачено порядку повернення авансових платежів (передоплати) з «єдиного рахунку». Вирішити це питання податківці вирішили шляхом внесення змін та доповнень до наказу Мінфіну від 18.07.2017 р. №643 «Про затвердження Порядку повернення авансових платежів (передоплати) і помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів».

 

Які зміни запропоновані цим проектом?

Порядок повернення авансових платежів (передоплати) і помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів пропонується доповнити розділом ІV «Порядок повернення коштів авансових платежів (передоплати) з депозитного рахунку 3734, відкритого в Казначействі на ім’я ДФС».

У ньому прописано, що для повернення коштів авансових платежів (передоплати) платникові податків потрібно подати до ДФС заяву:

  • у письмовому вигляді довільної форми, підписану платником податків та  головним бухгалтером (у разі наявності);
  • або засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного цифрового підпису відповідальних осіб.

Така заява може бути подана протягом 1095 днів з дня внесення авансових платежів (передоплати) на депозитний рахунок 3734 ДФС.

У заяві слід зазначити:

  1. найменування та код за ЄДРПОУ або прізвище, ім’я, по батькові та реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
  2. сума коштів до повернення;
  3. поточний рахунок платника податків в установі банку із зазначенням реквізитів.

Після реєстрації в ДФС заява передається на опрацювання до підрозділу ДФС для підготовки висновку.

Своєю чергою, підрозділ ДФС у термін не більше восьми робочих днів:

  • перевіряє наявність коштів на депозитному рахунку 3734 ДФС за даними автоматизованої системи митного оформлення;
  • резервує заявлені до повернення платником податків суми коштів на період розгляду заяви шляхом проставлення відповідної відмітки в автоматизованій системі митного оформлення;
  • оформлює висновок про повернення коштів авансових платежів (передоплати) з депозитного рахунку 3734 ДФС (далі – висновок ДФС) за формою згідно з додатком 4 до цього Порядку;
  • у разі, якщо вказана у заяві платника податків сума, за даними автоматизованої системи митного оформлення, у повному обсязі відсутня, готує та направляє платнику податків письмову відмову у поверненні коштів з депозитного рахунку 3734 ДФС з пропозицією щодо проведення у разі необхідності звірки залишків сум коштів авансових платежів (передоплати) на депозитному рахунку 3734 ДФС;
  • у разі, якщо заявником не виконано вимоги пункту 2 цього розділу, готує та направляє платнику податків письмову відмову у поверненні коштів з депозитного рахунку 3734 ДФС.

 Підрозділом ДФС на підставі висновків формується в електронному вигляді реєстр ДФС належних до повернення коштів авансових платежів (передоплати) та направляється до Казначейства для повернення коштів. Документи разом з висновком залишаються у підрозділі ДФС.

Реєстр ДФС візується уповноваженими особами органу шляхом накладання електронного цифрового підпису.

 Підрозділ ДФС у відповідній формі автоматизованої системи митного оформлення коригує суму коштів, у межах якої можна здійснювати сплату платежів при митному оформленні товарів (зменшуючи загальну суму на суму коштів, яка підлягає поверненню платнику податків), та зазначає реквізити зазначеного вище висновку ДФС, на підставі якого таке коригування проведено.

Інформацію щодо повернення коштів платнику податків посадова особа підрозділу ДФС заносить до журналу реєстрації висновків про повернення коштів авансових платежів (передоплати) з депозитного рахунку 3734 ДФС та до автоматизованої системи митного оформлення.

Крім того, Порядок пропонується доповнити новими додатками:

  • Додаток 4. Висновок про повернення коштів авансових платежів (передоплати)з депозитного рахунку 3734 ДФС (завантажити);
  • Додаток 5. Журнал реєстрації висновків про повернення коштів авансових платежів (передоплати)з депозитного рахунку 3734 ДФС (завантажити).

Весь перелік змін до Порядку можна завантажити тут>>

 

Коли зміни можуть набрати чинності?

Проектом наказу передбачено, що він набере чинності з дня його офіційного опублікування. А наразі свої зауваження та пропозиції можна надавати у письмовій та електронній формі протягом місяця з дня публікації цього оголошення за такими адресами:

  • Державна фіскальна служба України: 04655, МПС, м. Київ-53, Львівська площа, 8, e-mail: l.sliamnieva@sfs.gov.ua.
  • Міністерство фінансів України: 01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2,  e-mail: infomf@minfin.gov.ua
  • Державна регуляторна служба України: 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, буд. 9/11.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»