Кабмін постановою від 29.04.2020 р. №321 затвердив порядок функціонування єдиного рахунку для сплати податків і зборів (запроваджується з 1 січня 2021 року), ЄСВ та інших платежів, які контролюються ДПС. Про це повідомив нардеп О. Гончаренко на своєму Telegram-каналі.
Текст Порядку можна переглянути тут. Докладніше його проаналізуємо в окремій аналітичній статті. Стежте за оновленням стрічки новин!
Як розповіли у Мінфіні, документ визначає механізм зарахування платниками коштів на єдиний рахунок, перерахування коштів з єдиного рахунку на бюджетні рахунки та повернення (врахування) помилково та/або надміру зарахованих коштів. Ефективне функціонування єдиного рахунку вирішить велику кількість технічних проблем при перерахуванні платежів, оптимізує діяльність податкових органів та спростить життя бізнесу.
Такий рахунок відкривається у Казначействі на ім’я ДПС. Платник податків повідомляє про наміри використання системи ДПС в електронній формі через Електронний кабінет. Використовувати рахунок можна буде вже на наступний робочий день після подання заявки. Припинити його використання – не раніше 1 січня наступного року.
Через єдиний рахунок можна сплачувати:
- податок на прибуток підприємств,
- податок на доходи фізичних осіб,
- єдиний соціальний внесок,
- єдиний податок,
- рентну плату,
- нші платежі, контроль за справлянням яких покладено на ДПС.
Водночас він не використовується для сплати ПДВ та акцизного податку з пального та спирту. Такий виняток пов’язаний з функціонуванням спеціальних систем електронного адміністрування цих податків. Окрім того, виняток стосується і сплати частини чистого прибутку (доходу) державними та комунальними підприємствами та їх об'єднаннями.
Також про деякі нюанси розповів на своєму Telegram-каналі О. Гончаренко. З його слів:
- для платників, які користуватимуться єдиним рахуноком, обов’язок зі сплати податків і зборів вважатиметься виконаним з моменту внесення коштів на єдиний рахунок. Всі платежі (ЄСВ, Пенсійний фонд і тд) можна вносити однією сумою;
- ДПС щодня формуватиме реєстри платників податків і надсилатиме Казначейству. Казначейство на основі отриманих реєстрів буде розподіляти кошти між бюджетами і фондами;
- платники податків зможуть в Електронному кабінеті ознайомитися з реєстром, який сформувало ДПС за його платежем, та самостійно визначити напрямок використання сум помилково або надміру сплачених ними коштів.
***
Читайте також: Використання єдиного рахунку для сплати податків та ЄСВ: аналіз порядку