• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

Як правильно заповнювати платіжки на сплату податків?

Вилучено з «Моїх новин»

Податківці навели порядок заповнення поля «Призначення платежу» платіжного доручення при сплаті податків і зборів

Як правильно заповнювати платіжки на сплату податків?

Цій статті більше 3-х років. Українське законодавство складне і мінливе, тож на даний момент редакція не гарантує її 100% актуальність. У разі сумнівів скористайтесь пошуком, щоб читати свіжіші статті і консультації, або зверніться за допомогою до нашого ШІ-консультанта.

ДПС у Кіровоградській області наводить правила формування платіжних документів на сплату ЄСВ визначені наказом Мінфіну від 24.07.2015 р. №666 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів» (зі змінами і доповненнями).

Зокрема, при сплаті (стягненні) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійсненні бюджетного відшкодування податку на додану вартість, поверненні помилково або надміру зарахованих коштів поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином:

– поле №1 – друкується службовий код (знак) «*» (ознака платежу);

– поле №2 – друкується розділовий знак «;» та код виду сплати (формат ссс – тризначне число);

– поле №3 – друкується розділовий знак «;» та один з нижченаведених реквізитів:

  1. код клієнта за ЄДРПОУ (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8);
  2. реєстраційний номер облікової картки платника податків (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта);
  3. реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється контролюючими органами (завжди має 9 цифр);

– поле №4 – друкується розділовий знак «;» та роз’яснювальна інформація про призначення платежу в довільній формі. Кількість знаків, ураховуючи зазначені вище поля і розділові знаки, обмежена довжиною поля «Призначення платежу» електронного розрахункового документа системи електронних платежів Національного банку України, при цьому використання символу «;» не допускається.

У разі сплати платежу до бюджету в іноземній валюті обов'язково вказується код класифікації доходів бюджету.

– поля №5 – 7 – друкується розділовий знак «;», поля не заповнюються.

При заповненні полів не допускаються пропуски (пробіли) між словами та службовими знаками.

Приклади заповнення поля «Призначення платежу» в платіжному дорученнь:

1) сплата суми грошового зобов'язання з ПДВ підприємством «Маяк», що має код за ЄДРПОУ 20120559:

*;101;20120559;ПДВ за березень;;;

1 – службовий код («*»); 2 – код виду сплати («101» – сплата суми податків і зборів / єдиного внеску); 3 – код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату (підприємство «Маяк», що має код за ЄДРПОУ 20120559); 4 – друкується роз'яснювальна інформація про призначення платежу; 5 – не заповнюється; 6 – не заповнюється; 7 – не заповнюється;

2) сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами камеральної перевірки Приклад заповнення поля «Призначення платежу» в разі сплати грошового зобов'язання, визначеного за результатами камеральної перевірки підприємством «Надія», що має код за ЄДРПОУ 30611145:

*;130;30611145; сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами камеральної перевірки;;;

1 – службовий код («*»); 2 – код виду сплати («130» – сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами камеральної перевірки; 3 – код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату (підприємство «Надія», що має код за ЄДРПОУ 30611145); 4 – друкується роз'яснювальна інформація про призначення платежу; 5 – не заповнюється; 6 – не заповнюється; 7 – не заповнюється.

Перелік кодів видів сплати наведений у додатку до Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів.

***

Читайте також: Незабаром платіжки на сплату податків будемо заповнювати по-новому

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: ДПС у Кіровоградській області

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»