Головна Усі новини Оподаткування Загальні положення

Податкова реформа-2021: зареєстровано альтернативний законопроєкт

11 червня на сайті ВРУ низка народних депутатів зареєстрували альтернативний законопроєкт №5600-1 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень. Він містить тільки норми щодо індексування ставок акцизу, ренти та екоподатку

Нагадаємо, що 2 червня було зареєстровано урядовий законопроєкт №5600 щодо змін в ПКУ. Він містить не лише норми про індексацію, а й низку кардинальних змін щодо адміністрування податків, прав контролюючих органів, збільшення бази оподаткування окремих податків тощо. Про це ми зазначали докладно тут

11 червня на сайті ВРУ Ярослав Железняк та інші народні депутати зареєстрували альтернативний законопроєкт №5600-1. 14 червня з’явився текст цього законопроєкту. Його можна переглянути тут

У пояснювальній записці зазначено, що під час обговорення 10.06.2021 року на засіданні робочої групи в Комітеті ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики законопроєкту №5600 від 02.06.2021 р. до нього було висловлено велику кількість зауважень від представників бізнес-організацій, експертів та науковців.

Саме тому виникла необхідність в реєстрації альтернативного законопроєкту, яким виключається більшість негативних положень законопроєкту №5600, проте зберігається положення щодо індексації окремих ставок податків, а також підвищення акцизного податку та рентної плати.

 

Що пропонує альтернативний законопроєкт?

1. Ставки акцизного податку на алкогольні напої, екологічного податку (крім ставок за викиди двоокису вуглецю в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення, за скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти та за розміщення малонебезпечних нетоксичних відходів гірничої промисловості) та рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України з урахуванням індексу споживчих цін за 2020 рік збільшити на 5%.

2. Ставки рентної плати за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, рентної плати за спеціальне використання води та рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів з урахуванням індексу цін виробників промислової продукції за 2020 рік збільшити на 14,5%.

3. Чинну ставку акцизу за 1 л пива замінити на ставку за 1 л 100-відсоткового спирту, виходячи з середньозваженої міцності пива за 2019-2020 роки 4,88 відсотка об’ємних одиниць та індексу споживчих цін за 2020 рік 5%.

4. Скасувати пільгу з акцизного податку для платників, які здійснюють постачання електричної енергії (когенераційної та/або з відновлювальних джерел).

5. Ставки екологічного податку за скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти збільшити в 1,6 рази та передбачити їх підвищення у 8 разів у 2029 році (поступово).

6. Підвищити ставки екологічного податку за викиди двоокису вуглецю (СО2) з 10 грн/т до 30 грн/тонну.

7. Підвищити ставки екологічного податку за відходи для підприємств гірничої промисловості з 0,49 грн до 1,5 грн/тонну.

8. Розширити базу оподаткування за рахунок забезпечення єдиного підходу до визначення об’єкта оподаткування шляхом класифікації видобутої мінеральної сировини згідно з галузевими вимогами з метою усунення можливості платника суб’єктивно визначати вартість корисної копалини.

9. Запровадити диференціацію ставок оподаткування руд заліза залежно від розміру середньої фактичної ціни реалізації визначеної, як середня вартість залізної руди за індексом IODEX 62% FE CFR China, за інформацією, що офіційно зазначена світовим інформаційним агентством Platts, та опублікованої на офіційному вебсайті Мінекономіки.

10. Встановити коригування бази оподаткування руд заліза на коефіцієнт сухої ваги товарної продукції (0,9).

11. Встановити диференціацію ставок рентної плати за спеціальне використання поверхневих вод залежно від 9 районів річкових басейнів замість 14 басейнів річок.

У разі прийняття цей Закон набере чинності з 1 січня 2022 року.

***

Читайте також:

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Русанова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Загальні положення
Теги:
ПКУ , Законопроекти , Податкова реформа

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 3

Новини по темі

Консультації по темі