• Посилання скопійовано

Платники податків все більше скаржаться на неправомірність дій ДПС

Представники Генеральної дирекції ВГО АППУ взяли участь в засіданні Громадської Ради ДПС України

Платники податків все більше скаржаться на неправомірність дій ДПС
АППУ розповідає, що 25 листопада  2021 року відбулося засідання Громадської Ради при ДПС України під головуванням Голови Ради Дмитра Олексієнка.
Генеральний директор ВГО «Асоціація платників податків України» Людмила Герасименко та начальник управління методології та роз’яснення податкового законодавства Леся Кашпур взяли участь у заході.
Генеральний директор ВГО «Асоціація платників податків України» Людмила Герасименко виступила  з питання  4 Порядку денного «Проблемні питання у сфері адміністрування ПДВ: питання реєстрації та зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, питання виконання рішень суду щодо реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування», зокрема, подякувала особисто Євгену Олейніков та Антону Чижу за  започаткування в цьому році щоквартальних тристоронніх Робочих зустрічей між Генеральною дирекцією Асоціації, нашими Територіальними відділеннями в областях та у місті Києві, за участю Департаментів ДПС України по відповідних напрямках та податковими органами – Головними управліннями в областях та у місті Києві, і платниками податків – членами Асоціації з найактуальнішої та найбільш обговорюваної теми серед бізнес-середовища – проблем ПДВ.
В своєму виступі вона зауважити: «Після нашої першої Робочої наради, яку ми проводили 07 липня цього року ситуація була покращилася. Однак, вже у  вересні цього року знову «посипався шквал» скарг від платників податків – наших членів, які стосуються якраз віднесення їх до категорії ризикових, блокування реєстрації ПН/РК в ЄРПН, неврахування регіональними податковими органами Таблиць даних платників ПДВ. В деяких регіонах продовжувалася практика перешкоджання здійсненню господарської діяльності платниками податків – членами Асоціації. Завдяки значній допомозі членам Асоціації фахівцями Генеральної дирекції платникам податків, яку я очолюю, правильністю оформлення та поданням на розгляд Комісій в регіонах повного пакету документів та пояснень, багато питань вирішується вже на регіональному рівні. І вже після другої такої спільної Робочої наради 12 жовтня цього року дійсно перейнялися й податківці та й платники — наші члени, принаймні немає такої величезної кількості скарг із їхнього боку.
Після цього, Людмила Герасименко коротко зупинилася на проблемі не реєстрації ПН/РК ДПС України за рішеннями судів.
Вона нагадала, що вже піднімала дану проблему на спільній нараді 12 жовтня цього року і наголосила на тому, що участь представників відповідних Департаментів у таких заходах вкрай необхідна, щоб почути платників податків та відповісти на їх питання. «Я вважаю проведенням таких спільних нарад ми знімаємо напругу, вирішуючи в рамках законодавства проблеми бізнесу, на моє глибоке переконання, ДПС України, яка позиціонує себе надійним партнером бізнесу, готовим йому допомагати і повинна своєчасно вказувати на якісь недоліки платників, а не застосувати відразу, назвемо їх «каральними» методами», — сказала Людмила Герасименко.
Наприкінці свого виступу, Генеральний директор ВГО АППУ висловила надію, що вже на третій спільній Робочій нараді, яку запланували  в першому кварталі 2022 року, що ДПС України відповість фахово на усі питання, проблеми, пропозиції платників податків – членів Асоціації.
І наостанок акцентувала увагу учасників заходу словами Маргарет Тетчер «Немає жодних державних грошей, є гроші платників податків».
Далі, з питання 6 «Інформація щодо аналізу та пропозицій до проєкту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо адміністрування акцизного податку» виступила начальник управління методології та роз’яснення податкового законодавства Генеральної дирекції Леся Кашпур. Зокрема, «До Асоціації надійшло звернення від платника податків — члена асоціації ТОВ «ЛВР АЛКО» щодо неправомірності винесення ГУ ДПС у місті Києві повідомлення-рішення по акту фактичної перевірки, а саме,  в частині визначення поняття «партія товару».
Особливу увагу акцентувала на тому, що лист Державної інспекції з контролю за цінами від 21.07.2010 року №200-5-23/4223 не є нормативно-правовим актом та не зареєстрований у встановленому порядку в Міністерстві юстиції України, а є лише інформаційним документом – листом-відповіддю на звернення заявника.
Леся Кашпур зазначила, що «визначення терміну «партія товару» по відношенню до алкогольних напоїв прив`язується саме до єдиного найменування товару з однією назвою, однієї датою розливу,  які відвантажені або поставлені одночасно за одним товаросупровідним документом. З огляду на це, при обчисленні фінансових санкцій, визначених абзацом 18 ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального», можуть враховуватися лише ті товари, які мають одну єдину назву та щодо яких були виявлені правопорушення». Вона наголосила на тому, що це підтверджується правовою позицією Верховного Суду України, висловленою в його постанові від 07.09.2018 року по справі №П/808/261/14.
Також вже у 2020 році в постанові Шостого Апеляційного Адміністративного суду від 05.02.2020 року по справі 640/12885/19 зазначається, що: «Верховний суд у постанові від 07.09.2018 року по справі №П/808/261/14 прийшов до висновку, що партією товару слід вважати товари, які відвантажені або поставлені одночасно. Відповідно до ДСТУ 4165:2003 та 4806:2007, які визначають поняття партії товару саме для алкогольних напоїв, поняття «партії товару» прив`язується саме до єдиного найменування товару.
Тобто, враховуються товари, які мають одну єдину назву та щодо яких були виявлені правопорушення».
Наприкінці Леся Кашпур наголосила, що жодним законодавчим документом, зокрема, Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального», не надається визначення терміну «партія товару».
Представники Асоціації наполягли на включенні до протоколу засідання Громадської Ради при ДПС України:
  1. Департаменту супроводження судових спорів ДПС України офіційно опублікувати статистичну інформацію щодо виконання ДПС рішень судів по реєстрації раніше заблокованих ПН/РК за 11 місяців цього року.
  2. ініціювати звернення ДПС України до органів законодавчої влади щодо внесення змін в чинне законодавство визначення терміну «партія товару».

Джерело: Асоціація платників податків України

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»