• Посилання скопійовано

Оподаткування об’єктів нерухомості, які будуть споруджені в майбутньому: прийнято закон

20 вересня прийнято у ІІ читанні законопроєкт №7683 зі змінами до ПКУ щодо оподаткування операцій з об’єктами нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому

Оподаткування об’єктів нерухомості, які будуть споруджені в майбутньому: прийнято закон

Нагадаємо, що 30 серпня ВРУ прийняла за основу  законопроєкт №7683 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій з об’єктами нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому".  

Як зазначено у пояснювальній записці, основною метою проєкту Закону є забезпечення полегшення доступу населення до нового житла, зменшення податкового навантаження при наданні нового житла, створення прозорих, виважених і розумних умов для інвестування, пов’язаного з нерухомістю, і її використання, а також очищення галузі від можливого податкового шахрайства шляхом зміни порядку оподаткування операцій, пов’язаних із створенням і постачанням житлової нерухомості.

Проєктом Закону, зокрема, пропонується:

1) Встановити касовий метод для забудовників та девелоперів щодо визначення податкових зобов’язань з ПДВ щодо операцій з об’єктами нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому. При цьому не підлягає бюджетному відшкодуванню сума від’ємного значення, до розрахунку якої включено суми податку, сплачені отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам товарів/послуг, які використані або будуть використані в операціях з першого постачання житла. Суми такого від’ємного значення будуть зараховуватись до складу податкового кредиту наступного звітного (податковий) періоду до її повного погашення податковими зобов’язаннями

2) Уточнити, що під активами інституту спільного інвестування розуміється лише сформована (оплачена) за рахунок коштів спільного інвестування сукупність активів, передбачених законами та нормативно-правовими актами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку .

3) Включити до переліку операцій з «першого постачання житла» також операції з купівлі-продажу неподільного житлового об’єкта незавершеного будівництва/майбутнього об’єкта житлової нерухомості.

4) Установити порядок оподаткування ПДФО доходу від операцій з неподільнім об’єктом незавершеного будівництва/майбутнім об’єктом нерухомості, подільним об’єктом незавершеного будівництва та з відступлення прав вимоги за договором купівлі-продажу неподільного об’єкта незавершеного будівництва/майбутнього об’єкта нерухомості, щодо якого сплачено частково ціну та зареєстровано обтяження речових прав на користь покупця. Зокрема, визначено, що вказаний дохід оподатковується за ставкою 18 % та водночас може бути зменшений на документально підтверджені витрати.

20 вересня ВРУ прийняла законопроєкт у ІІ читанні. Про це зазначив Железняк у своєму Телеграм-каналі.

При цьому під час прийняття у ІІ читанні в нього було додано ще одну правку. Вона для волонтерів:

«Документальне підтвердження витрат не є обов’язковим для благодійників-фізичних осіб, які внесені до Рєєстру волонтерів у період з 24 лютого 2022 року до 1 травня 2022 року документального підтвердження.»

У разі прийняття цей Закон набере чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем опублікування Закону «Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому», але не раніше першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування.

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»