• Посилання скопійовано

Як скасування карантину вплине на платників ПДВ, акцизу та податку на прибуток: розʼяснення від ДПС

ДПС підкреслила, що у зв’язку із завершенням дії карантину з 1 липня 2023 року припиняється дія норм ПКУ, якими на період дії карантину встановлювалися окремі пільгові режими оподаткування

Як скасування карантину вплине на платників ПДВ, акцизу та податку на прибуток: розʼяснення від ДПС

Щодо відновлення дії окремих норм Податкового кодексу України

ДПСУ нагадує, що згідно з розпорядженням КМУ від 25.03.2020 №338 «Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації» (з урахуванням внесених змін і доповнень) з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (COVID-19), на території України було запроваджено карантин, дія якого завершується 30 червня 2023 року.

У зв’язку із завершенням дії карантину з 1 липня 2023 року припиняється дія норм Податкового кодексу України (далі – ПКУ), якими на період дії карантину встановлювалися окремі пільгові режими оподаткування.

Окрім того, 30 червня 2023 року завершується дія окремих правил оподаткування ПДВ та акцизним податком операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України бензинів моторних, важких дистилятів, скрапленого газу, біодизелю, палива моторного альтернативного, що класифікуються за кодами УКТ ЗЕД, визначеними п. 41 підрозділу 5 розділу ХХ ПКУ (п. 82 підрозділу 2, п. 41 підрозділу 5 розділу ХХ ПКУ).

Тобто з 1 липня відновлюються правила оподаткування, які були змінені чи призупинені до 01.07.2023 та/або до завершення дії карантину.

 

І. ПДВ

1. Скасовується встановлений п. 71 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ режим звільнення від оподаткування ПДВ операцій з ввезення на митну територію України та/або операцій з постачання на митній території України товарів, перелік яких затверджено постановою КМУ від 20.03.2020 №224 (товари для боротьби з COVID-19).

2. Припиняється дія п. 72 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ, згідно з яким операції, передбачені п. 71 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ та/або пп. 197.1.15 ПКУ, що здійснювалися громадськими об'єднаннями та/або благодійними організаціями під час карантину, не включалися ними при обрахунку загальної суми для цілей обов’язкової реєстрації платником ПДВ.

3. Відновлюється оподаткування ПДВ за ставкою 20% операцій з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України пального (бензинів моторних, важких дистилятів, скрапленого газу, біодизелю, палива моторного альтернативного, що класифікуються за кодами УКТ ЗЕД, визначеними п. 41 підрозділу 5 розділу ХХ ПКУ, нафти або нафтопродуктів сирих, одержаних з бітумінозних порід (мінералів), що класифікуються за кодами УКТ ЗЕД 2709 00 10 00 та 2709 00 90 00) (крім випадків, коли такі товари відповідно до ПКУ оподатковуються ПДВ за ставкою 0%)*.

* П. 82 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ.

 

ІІ. У частині акцизного податку

1. Щодо ставок акцизного податку

Відновлюються базові ставки акцизного податку, встановлені пп. 215.3.4 ПКУ*, а саме:

  • на бензини моторні, інші нафтопродукти – 213,50 євро за 1000 літрів;
  • на важкі дистиляти – 139,50 євро за 1000 літрів;
  • на паливо моторне альтернативне – 162 євро за 1000 літрів.

Довідково. П. 41 підрозділу 5 розділу ХХ ПКУ ‒ «Тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, запровадженого Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України від 24.02.2022 №2102-IX «Про введення воєнного стану в Україні», але не довше ніж до 1 липня 2023 року…».

2. Щодо відвантаження спирту етилового для виробництва дезінфекційних засобів

Скасовується:

– тимчасовий порядок відвантаження спирту етилового для виробництва дезінфекційних засобів.

Починають застосовуватися до виробників лікарських засобів:

загальні вимоги щодо особливостей оподаткування, цільового використання та погашення податкових векселів, які встановлені ст. 229 ПКУ при виробництві дезінфекційних засобів, з використанням спирту етилового, який оподатковується за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту.

 

ІІІ. У частині податку на прибуток підприємств

Для платників податку на прибуток підприємств припиняється застосування різниць, визначених ПКУ, щодо зменшення фінансового результату до оподаткування на суму доходу, включеного до складу доходів звітного періоду за правилами бухгалтерського обліку у вигляді:

***

Читайте також: Вже остаточно! Карантин через COVID-19 завершується з 1 липня

Джерело: ДПСУ

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»