• Посилання скопійовано

Скільки заяв слід подати для повернення декількох помилкових платежів з податків?

У полі «Дата сплати до бюджету» Заяви вказується інформація щодо одного платіжного документа. Тож з метою повернення таких сум за кількома платіжними документами платник подає окремі заяви за кожним платіжним документом

Скільки заяв слід подати для повернення декількох помилкових платежів з податків?

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків нагадує, що вхід до електронного сервісу «Електронний кабінет» здійснюється за посиланням та надається  після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису будь-якого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, через Інтегровану систему електронної ідентифікації - id.gov.ua (MobileID та BankID), за допомогою мобільного застосунку Дія або з використанням «хмарного» кваліфікованого електронного підпису. 

Режим «Введення звітності» приватної частини Електронного кабінету забезпечує можливість створення платниками податкової, фінансової, статистичної звітності, звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, зокрема заяви про повернення помилково та/або надмiру сплачених сум грошових зобов’язань та пенi (далі – Заява), і подання її до контролюючих органів. 

Під час створення Заяви в режимі «Введення звітності» платник самостійно встановлює фільтр за параметрами: «рік», «період», «тип форми», зокрема «J(F)13 Запити». З переліку електронних форм обирає необхідну форму Заяви J/F 1302001 - Заява про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені. 

Для юридичних осіб використовується код електронної форми Заяви J1302001, для фізичних осіб – F1302001. 

При натисканні на поле «Заява про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені» система відкриває вікно, в якому потрібно в полі «Код ДПІ» зазначити територіальний орган ДПС, до якого подається заява, після чого натиснути кнопку «Створити» для відкриття форми Заяви для заповнення. 

Під час формування Заяви відбувається автоматичне заповнення полів, а саме: «Код органу ДПС, куди подається заява», «Назва органу ДПС, куди подається заява», «Податковий номер платника або серія (за наявності) та номер паспорта фізичної особи - платника податків»,  «Найменування або прізвище, ім'я, по батькові (для фізичних осіб) платника податків», «Поштова адреса»). 

Інші поля електронної Заяви підлягають обов’язковому заповненню платником. 

При виборі напряму перерахування коштів (позначка "v") платник повинен заповнити один з чотирьох напрямів перерахування коштів та реквізити для такого перерахування. 

До Заяви надається можливість приєднати додатки через форму J/F1360102 - Документ довільного формату (копії платіжних інструкцій, тощо). 

Для цього у вкладці «Додатки» необхідно обрати опцію «Додати» документ довільного формату (F/J 1360102) та заповнити обов’язкові поля форми. 

Оскільки у полі «Дата сплати до бюджету» Заяви вказується інформація щодо одного платіжного документа, відповідно до якого була помилково або надміру сплачена сума грошових зобов’язань або пені, то з метою повернення таких сум за кількома платіжними документами платник подає окремі Заяви за кожним платіжним документом. 

Після заповнення форми Заяви платник натискає на кнопку «Перевірити», і система перевіряє повноту заповнення реквізитів. 

За наявності незаповнених обов’язкових полів система видає відповідне повідомлення, у разі проходження перевірки система видає повідомлення «ОК». 

Після проходження перевірки платник натискає на кнопку «Зберегти», і система в «Електронному кабінеті» зберігає чернетку Заяви. 

Після підписання платником Заяви за допомогою КЕП (або ЕЦП) система автоматично надсилає її до органу ДПС для опрацювання. Платнику формується квитанція №1 щодо отримання ДПС заяви про повернення. 

У розділі «Вхідні/вихідні документи» Заява доступна платнику для перегляду та друку, а також відображається квитанція №2 за результатом перевірки Заяви територіальним органом ДПС. 

Джерело: ДПС по роботі з великими платниками податків

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»