• Посилання скопійовано

Як заповнити реквізит «Код платника» платіжок при сплаті податків?

Обов’язковий реквізит «Код платника» заповнюють всі платники, які сплачують податки та ЄСВ. Юридичні особи у реквізиті «Код платника» зазначають код ЄДРПОУ, ФОПи та громадяни – податковий номер

Як заповнити реквізит «Код платника» платіжок при сплаті податків?

ДПС у Тернопільській області нагадує про необхідність дотримання вимог Наказу Мінфіну від 22.03.2023 №148 «Про затвердження Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.03.2023 року за №528/39584.

Платники під час сплати податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску повинні дотримуватись наступних правил заповнення обов’язкових реквізитів платіжної інструкції, а саме: «призначення платежу, «код платника», та «код  фактичного платника».

Обов’язковий реквізит «Код платника» заповнюють всі платники, які сплачують податки, збори, інші платежі та єдиний внесок. Юридичні особи у реквізиті «Код платника» зазначають код ЄДРПОУ, фізичні особи – підприємці та громадяни – податковий номер. 

Реквізит «Код фактичного платника» заповнюється у таких випадках:

  • юридичними особами у разі, якщо вони у своєму складі мають відокремлені підрозділи, представництва та сплачують до бюджетів та фондів за відокремлені підрозділи;
  • громадяни у разі, якщо вони сплачують податкові платежі та єдиний внесок за допомогою технічного пристрою (банківський автомат, платіжний термінал, програмно-технічний комплекс самообслуговування, програмно-апаратне середовище мобільного телефону, інший пристрій) або через каси надавачів  платіжних послуг, при цьому громадяни у реквізиті «Код фактичного платника» платіжної інструкції зазначають власний номер, разом з цим, надавач платіжних послуг у реквізиті «Код платника» зазначає свій податковий номер.

Додатково повідомляємо, що інформація щодо реквізитів рахунків для сплати податків, зборів та платежів до державного та місцевих бюджетів по Тернопільській  області розміщена на субсайті Головного управління Державної податкової служби у Тернопільській області офіційного вебпорталу ДПС України «Рахунки для сплати платежів».

Наголошуємо, що сплата грошових зобов’язань або погашення податкового боргу третіми особами, що є порушенням ст. 87.7 ПКУ та ст. 9 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування».

У випадку невірного заповнення платіжної інструкції (відсутність податкового номеру, ЄДРПОУ) такі кошти обліковуються в інтегрованій картці платника зі спеціальним кодом «Платежі до з’ясування». Відтак задля уникнення виникнення податкового боргу платнику податків необхідно подати заяву на перекидку/зарахування коштів (уточнення реквізитів) до податкового органу для належного обліку сплачених сум.

Джерело: ДПС у Тернопільській області

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»