• Посилання скопійовано

Особливості застосування платниками кодів видів пільг

На вебпорталі ДПС у розділі «Онлай-навчання» розміщено інформаційні матеріали щодо особливостей застосування платниками кодів видів пільг у процесі декларування окремих податків

Особливості застосування платниками кодів видів пільг

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків інформує, що на вебпорталі ДПС у розділі «Онлай-навчання» розміщено інформаційні матеріали щодо особливостей застосування платниками кодів видів пільг у процесі декларування окремих податків.

Податкова пільга – передбачене податковим та митним законодавством звільнення платника податків від обов’язку щодо нарахування та сплати податку та збору, сплата ним податку та збору в меншому розмірі за наявності підстав (п. 30.1 ПКУ).

Суб’єкт господарювання, який не сплачує податки та збори у зв’язку з отриманням податкових пільг, веде облік сум таких пільг та відображає інформацію про суми податкових пільг у податковій звітності, що подається контролюючому органу у строки, встановлені Податковим кодексом України (пункт 2 Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб'єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затвердженого Постановою КМУ від 27.12.2010 №1233).

Платник податків має право відмовитися від використання податкової пільги (крім податкових пільг з податку на додану вартість) чи зупинити її використання на один або декілька податкових періодів, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Податкові пільги, не використані платником податків, не можуть бути перенесені на інші податкові періоди, зараховані в рахунок майбутніх платежів з податків та зборів або відшкодовані з бюджету (п. 30.4 ПКУ).

Платник податків у податковій звітності зазначає таку інформацію:

  • код пільги за кожним видом податкових пільг, найменування пільг згідно з довідником пільг, форма та порядок ведення якого затверджуються ДПС;
  • сума податку (збору), не сплаченого до бюджету у зв'язку з отриманням податкової пільги (вивільнені від оподаткування кошти);
  • строк користування податковою пільгою у звітному періоді – число, місяць, рік початку та закінчення користування пільгами. У разі коли строк користування податковою пільгою встановлений до початку звітного періоду і продовжується після його закінчення, такий строк збігається з датою початку та закінчення зазначеного періоду;
  • сума податкової пільги, що використана за цільовим призначенням – обсяг пільг за платежами відповідно до довідника пільг у разі цільового використання податкових пільг.

Нагадуємо, що Довідник пільг щокварталу або позачергово оновлюються на офіційному вебпорталі ДПС у разі прийняття змін до чинного законодавства України в частині встановлення нової податкової пільги, зміни її редакції або термінів дії податкової пільги.

Довідник пільг розміщуються на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням.

 

Додаткові матеріали

Особливості застосування платниками кодів видів пільг в процесі декларування окремих податків

Джерело: Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»