• Посилання скопійовано

Гетманцев розповів про головні економічні підсумки 2024 року

За словами Гетманцева, завдяки детінізації за 11 місяців до бюджету додатково отримано $1,6 млрд (рік тому – $1,5 млрд), які пішли на зміцнення Сил безпеки та оборони України

Гетманцев розповів про головні економічні підсумки 2024 року

Попри війну, Україна продовжує тримати фронт – у всіх його вимірах, зокрема й економічному. Третій рік держава тримає відносну макрофінансову стійкість – валютно-курсову, банківську, боргову.

Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга Народу», Голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Суттєвим досягненням 2024 року парламентар назвав системну детінізацію економіки.

«У цілому завдяки детінізації за 11 місяців отримано додатково до бюджету $1,6 млрд (рік тому – $1,5 млрд), які пішли на зміцнення Сил безпеки і оборони України», – зазначив він.

При цьому, за його словами, ситуація на валютному ринку залишається контрольованою.

«Це результат збереження значної підтримки партнерів у 2024 році, послідовної політики НБУ щодо зняття валютних обмежень та впровадження режиму «керованої гнучкості» курсу», – зауважив нардеп.

Хоча зростання цін під кінець року і прискорилося, констатує парламентар, втім, інфляційні очікування збалансовані, а середня інфляція по року буде майже удвічі меншою – приблизно 6,5-7%.

«Низька середня інфляція дозволила підтримати високий темп зростання реальних доходів. Зокрема, за дев’ять місяців 2024 року реальна зарплата, з урахуванням інфляції, зросла на 16,4% проти аналогічного періоду минулого року», – уточнив він.

Важливо, що банківська система залишається стійкою, ліквідною, високоприбутковою і належно капіталізованою.

«На 1 грудня рентабельність банківського капіталу – 40,4%, що є вищим показником, ніж до війни, і вищим, ніж по країнах ЄС. З початку повномасштабної війни депозити у гривні зросли на 90% (+827 млрд грн)», – додав Данило Гетманцев.

Крім того, нардеп нагадав, що у 2024 році Мінфін провів успішну реструктуризацію зовнішнього комерційного державного боргу (за єврооблігаціями), в результаті якої заборгованість за ними скоротилась на $8,5 млрд (на 37% від їхньої номінальної вартості), боргові платежі зменшились на $11,4 млрд протягом періоду дії Програми МВФ до 2027 року.

«Все це разом зменшило поточне навантаження на бюджет та дозволило уникнути емісійного фінансування у 2024 році», – зазначив він.

Таким чином, незважаючи на війну та її наслідки, резюмував Данило Гетманцев, економіка відновлюється другий рік поспіль у надскладних умовах.

«За підсумками року реальний ВВП зросте приблизно на 4%. З урахуванням минулорічного зростання, за 2023 - 2024 рр. ми відіграємо близько чверті падіння першого року повномасштабної війни. Реальний ВВП на кінець 2024 року становитиме 78% від рівня 2021 року», – підсумував очільник профільного Комітету.

Джерело: Слуга народу

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»