У листі від 02.02.2017 р. №2324/7/99-99-12-03-03-17 податківці зазначили, що особливості складання акцизної накладної при використанні пального для власного споживання визначено формою акцизної накладної та Порядком її заповнення, затвердженими наказом Мінфіну від 25.02.2016 р. 218.
Зокрема, у верхній лівій частині акцизної накладної, яка не надається отримувачу пального, зазначається тип причини 3 (пальне відвантажено з метою власного споживання).
В акцизній накладній, надання якої отримувачу пального не передбачено (у т.ч. при відвантаженні пального з метою власного споживання):
- у рядку "Особа — отримувач пального" зазначається "Неплатник", а до рядка "юридична особа — код за ЄДРПОУ отримувача пального;
- для фізичної особи — прізвище, ім'я, по батькові та реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта" вноситься умовний код "1000000000"
Отже, якщо суб'єкт господарювання зареєструвався як платник акцизного податку з реалізації пального, такий суб'єкт у терміни, визначені ПКУ, зобов'язаний складати акцизні накладні на обсяги пального, використаного для власних потреб, та реєструвати їх у Єдиному реєстрі акцизних накладних.
Штрафні санкції за порушення платником акцизного податку з реалізації пального порядку реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до таких акцизних накладних в ЄРАН застосовуються відповідно до статті 120-2 ПКУ.
***
Аналітика від Дт-Кт: акцизний податок при використанні пального у власній господарській діяльності