• Посилання скопійовано

ДФСУ наполягає: передача пального підрядникам для виконання замовлених робіт є його продажем з метою оподаткування акцизним податком

Питання віднесення операцій із заправки власним пальним техніки третіх осіб, залученої на умовах договору підряду, до операції з реалізації пального у розумінні абзацу другого пп. 14.1.212 ПКУ давно непокоїть суб'єктів господарювання. Дехто після отримання ІПК з таким невтішним висновком, намагається оскаржувати їх через суд. Але податківці заявляють, що до цього готові і є судові рішення на користь ДФС

 ДФСУ наполягає: передача пального підрядникам для виконання замовлених робіт є його продажем з метою оподаткування акцизним податком

ДФСУ в індивідуальній консультації від 20.08.2018 р. №3585/6/99-99-15-03-03-15/ІПК розглянула наступну ситуацію: підприємство здійснює вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур. Для виконання господарських операцій з вирощування та збирання врожаю товариство, у разі недостатньої кількості власної та орендованої техніки, залучає третіх осіб, з якими укладає договори підряду. На умовах цих договорів підприємство як замовник здійснює заправку власним пальним техніки третіх осіб (підрядників).

Податківці зазначили, що під час передачі підприємством (замовником) власного пального третій особі (підряднику, виконавцю) на виконання умов договору підряду здійснюється передача (відпуск, відвантаження) пального від замовника до підрядника (виконавця), що належить до операції з реалізації пального у розумінні абзацу другого пп. 14.1.212 ПКУ.

Підприємство (замовник) при здійсненні таких операцій є особою, що реалізує пальне та відповідно до пп. 212.3.4 ПКУ повинен зареєструватись платником акцизного податку з реалізації пального.

При цьому податкове зобов’язання буде виникати у підприємства тільки у випадку перевищення обсягу переданого (відпущеного, відвантаженого) підрядникам пального над обсягом отриманого пального від інших платників акцизного податку, з якого сплачено акцизний податок.

Водночас підприємство зобов’язане складати акцизні накладні на обсяги переданого (відпущеного, відвантаженого) підрядникам пального, а також на обсяги пального, що використовується для власного споживання, зареєструвавши акцизні накладні в ЄРАН.

Також податківці повідомили, що зазначені у зверненні підприємства судові справи вирішені на користь ДФС постановами Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду. Тобто суб’єктам господарювання (сільськогосподарським виробникам) відмовлено у задоволенні позовних вимог. Позивачі звертались до суду з проханням визнати недійсними (нечинними) та скасувати індивідуальні податкові консультації, у яких позиція ДФС полягає в тому, що операція із заправлення пальним техніки, що належить іншим особам (виконавцям), винайнятої позивачем (замовником) для виконання робіт (отримання послуг) на умовах договору про надання послуг, є операцією із реалізації пального у розумінні пп. 14.1.212 ПКУ.

Автор: «Дебет-Кредит»

На підставі: ДФСУ

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Акцизи»