M.E.Doc нагадує, що Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового затверджений наказом Мінфіну від 19.06.2019 р. №262 (далі – Порядок).
Надаємо алгоритм заповнення акцизної накладної у програмі M.E.Doc при роздрібному відпуску пального через пальнороздавальні колонки в паливний бак.
Особливості
Якщо здійснюється відпуск/ відвантаження пального суб’єкту господарювання (далі – СГ) – платнику акцизного податку через паливороздавальні колонки в паливний бак транспортного засобу, акцизна накладна (далі – АН) заповнюється таким чином:
1. У верхній лівій частині АН у відповідних рядках зазначаються (Рис. 1):
- у полі «Коди операцій для складання в одному примірнику» – цифра «3»;
- у полі «Умови оподаткування» – ознака щодо умов оподаткування пального «0»;
- у полі «Напрям використання» – напрям 4 – реалізація пального з акцизного складу, який є місцем роздрібної торгівлі пальним, на яке отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, що зазначається, зокрема, у разі реалізації пального з акцизного складу пересувного до паливного бака транспортного засобу або технічного обладнання, пристрою місця зберігання пального, яке не є акцизним складом.
2. У верхній правій частині АН у полі «Примірник» – номер примірника із наявної кількості примірників такої накладної, зокрема, для АН, які складаються у одному примірнику (код операції «3»), у відповідних полях зазначаються цифри «1» (номер примірника) та «1» (кількість примірників). Реєстраційний номер зареєстрованого в ЄРАН першого примірника такої АН не зазначається (Рис. 2).
У рядку «Дата складання» цифрами зазначається дата складання: день місяця (дві цифри), місяць (дві цифри), рік (чотири цифри).
Крапки, коми та інші розділові знаки не проставляються (п. 5 розд. І Порядку).
У рядку «Порядковий номер акцизної накладної» – цифровий номер (не має містити літер чи інших символів), який відповідає послідовному номеру такого документа, складеного платником податку (філією або структурним підрозділом платника податку) протягом певного періоду (п. 6 розд. І Порядку).
У рядку «Особа, що реалізує пальне» – реквізити особи (платника податку), що реалізує пальне.
У рядку «Особа – отримувач пального» – реквізити СГ – отримувача пального.
Під час реалізації пального СГ через паливороздавальну або оливороздавальну колонку з акцизного складу, який є місцем роздрібної торгівлі пальним, на яке отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, у відповідних клітинках рядка «Особа – отримувач пального» заповнюються обов’язкові реквізити АН, що ідентифікують отримувача пального (п. 8 розд. I Порядку):
код за ЄДРПОУ (для юросіб) або реєстраційний обліковий номер для договорів про спільну діяльність чи реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізосіб);
повне чи скорочене найменування юрособи або П. І. Б. фізособи – платника податків.
В рядку «Особа – отримувач пального» не може бути зазначено «Неплатник».
У рядках «Акцизний склад/пересувний акцизний склад, з якого фізично відвантажене (відпущене) пальне» – реквізити акцизного складу, з якого фізично відвантажене (відпущене) пальне, а саме, уніфікований номер акцизного складу в СЕАРП та СЕ (п. 5 розд. ІІ Порядку).
У рядках «Акцизний склад/пересувний акцизний склад, на який фізично відвантажене (отримане) пальне» – реквізити таких акцизних складів не зазначаються відповідно до п. 7 розд. ІІ Порядку (Рис. 4).
У клітинках рядків АН, призначених для внесення реквізитів акцизного складу або пересувного акцизного складу, що не заповнюються, нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляються (п. 8 розд. ІІ Порядку).
3. Таблична частина АН заповнюється наступним чином:
- у графі 1 – код товарної підкатегорії пального згідно з УКТ ЗЕД (10 знаків);
- у графі 2 – інформація щодо опису пального згідно з УКТ ЗЕД;
- у графах 3 та 4 – інформація щодо обсягу реалізованого (відвантаженого) пального:
- у кілограмах (графа 3);
- у літрах, приведених до температури 15 градусів за Цельсієм (графа 4).
Внесені до цих граф показники можуть мати лише додатне значення (п. 16 розд. ІІ Порядку, Рис. 5).
В одній АН може бути зазначено операцію виключно за одним кодом УКТ ЗЕД (п. 10 розд. І Порядку).
До АН вноситься інформація за кожним кодом товарної підкатегорії пального згідно з УКТ ЗЕД. При цьому на кожен окремий код товарної підкатегорії пального згідно з УКТ ЗЕД, реалізованого із зазначеного в такій АН акцизного складу/пересувного акцизного складу та/або отриманого на кожний окремий акцизний склад/пересувний акцизний склад, складається окрема АН (п. 13 розд. ІІ Порядку).
Аналогічне роз’яснення надали податківці в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР», категорія 116.13.03.