• Посилання скопійовано

Бізнес закликає Президента повернути законопроект №1049 на доопрацювання

28 січня відбулося засідання робочої групи щодо виконання положень Меморандуму між КМУ та представниками тютюнового бізнесу для забезпечення стабільності на ринку тютюнових виробів та підтримки конкурентного середовища для всіх його учасників

Бізнес закликає Президента повернути законопроект №1049 на доопрацювання

28 січня відбулось засідання робочої групи щодо виконання положень Меморандуму між КМУ та представниками тютюнового бізнесу задля забезпечення стабільності на ринку тютюнових виробів та підтримки конкурентного середовища для всіх його учасників, - повідомляє ЄБА.

Так, в рамках зустрічі обговорювались пропозиції щодо подовження до 2030 року терміну наближення ставок акцизного податку до рівня ЄС на тютюнові вироби та можливі шляхи боротьби з нелегальним ринком тютюнових виробів.

Наразі, за оцінками компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації, нелегальний ринок тютюнових виробів зріс з 1.1% у 2016 році до 7% у 2019. При цьому, втрати для держави через недонадходження акцизного податку становлять 5 млрд грн. Причинами цього зростання можуть бути, зокрема, підвищення ставок на 20% щорічно, нижчі ставки акцизного податку сусідніх країн, які не є членами ЄС, тощо. Крім того, варто зауважити, що Податковим кодексом вже встановлено графік підвищення до рівня європейського акцизного навантаження – 90 євро за тисячу штук (до 2025 року), однак, він змінювався вже 2 рази через індексацію. Саме через такі непередбачувані дії, економічна привабливість для недобросовісних учасників ринку – зростає. Тому, для зниження подібних можливостей, бізнес знову наголошує на якнайшвидшому прийнятті Кабінетом Міністрів України Плану Заходів по боротьбі з нелегальним ринком.

Враховуючи той факт, що Меморандум із тютюновою індустрією було підписано і тютюновою індустрією виконуються зафіксовані зобов’язання, бізнес закликає не допустити введення торговельної націнки, передбаченої проєктом Закону №1049, яка може призвести до значного скорочення легального ринку та зниження обсягів легального виробництва. Крім того, як наслідок, закриття фабрик тютюнових компаній та скорочення 50 000 робочих місць у тютюновій індустрії. Тому, експерти Європейської Бізнес Асоціації закликають Президента України Володимира Зеленського не підписувати проєкт Закону №1049 та повернути його до Верховної Ради України із зауваженнями щодо необхідності виключення пункту 2 розділу ІІ «Прикінцевих та перехідних положень».

Сподіваємось, влада дослухається до пропозицій сумлінного бізнесу, який сплачує податки і наповнює бюджет країни та не допустить погіршення як економіки, так і інвестиційної привабливості України загалом.

Нагадаємо, завдяки Меморандуму було створено майданчик для переговорів з метою скасування змін до Закону  «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального», які потрапили до перехідних положень прийнятого в 2 читанні і в цілому проекту Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» №1049 у вигляді поправки №8.

Суть поправки зводиться до встановлення торговельної націнки на сигарети для оптової та роздрібної торгівлі на рівні 7% та 13% від максимальної роздрібної ціни (МРЦ) відповідно. Виробники зобов’язані будуть продавати сигарети дистриб’юторам за ціною не вище 80% від МРЦ.

На думку бізнес-спільноти, запропонована проєктом Закону №1049 торговельна націнка є нехарактерною для країн з ринковою економікою, не узгоджується із зобов’язаннями України в рамках ГАТТ/СОТ і міжнародними принципам ціноутворення, регулюванням обігу тютюнових виробів у частині обов’язку враховувати інтереси договірних сторін, що постачають імпортні товари. І, водночас, суперечить чинному законодавству України – для жодної іншої галузі в Україні подібних націнок наразі не встановлено.

Джерело: Європейська Бізнес Асоціація

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Акцизи»