• Посилання скопійовано

Які нові обовʼязки отримали виробники тютюну за вимогами Мінагрополітики?

СГ, які на 03.09.2023 отримали та мають діючі ліцензії на право виробництва тютюну, протягом місяця повинні привести у відповідність до нових Вимог сукупність приміщень, обладнання, техпроцесів, що забезпечують переробку сировини в тютюн

Які нові обовʼязки отримали виробники тютюну за вимогами Мінагрополітики?

ДПСУ розповідає, що ліцензії на виробництво тютюнових виробів видаються лише суб’єктам господарювання, які на момент подання заяви про видачу ліцензії є власниками або на інших не заборонених законодавством підставах володіють та/або користуються приміщеннями та обладнанням, що забезпечують повний технологічний цикл виробництва тютюнових виробів, включаючи виготовлення тютюнової суміші, сигаретні цехи, за умови, що використання для виробництва таких приміщень та обладнання здійснює тільки один суб’єкт господарювання (ч. 4 ст. 3 Закону України від 19.12.1995 №481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон №481)).

Повний технологічний цикл виробництва – сукупність приміщень, технологічного та іншого обладнання, відповідних технологічних процесів, що забезпечують переробку сировини в продукцію, готову для реалізації кінцевому споживачу, а також лабораторій (власних або залучених на договірних засадах у випадках, передбачених Законом №481, акредитованих відповідно до законодавства (абзац двадцятий ст. 1 Закону №481).

Вимоги до повного технологічного циклу виробництва тютюнових виробів (далі – Вимоги) затверджені наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 04.01.2023 №13, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.02.2023 за №286/39342 (далі – наказ №13), та набирають чинності через шість місяців з дня його офіційного опублікування, а саме з 03.09.2023 року.

Вимоги до повного технологічного циклу виробництва тютюнових виробів застосовуються тільки щодо виробництва сигарет (коди 2402 20 90 10, 2402 20 90 20 згідно з УКТ ЗЕД) і є обов’язковими для всіх суб’єктів господарювання, що провадять економічну діяльність з виробництва таких виробів.

Суб’єкти господарювання мають право використовувати додатково до обладнання, зазначеного у пункті 3 Вимог, інші типи обладнання для виробництва тютюнових виробів.

При цьому до отримання ліцензії на виробництво тютюнових виробів відомості про обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок, що використовується суб’єктом господарювання та відноситься до товарної підкатегорії 8478 10 00 00 згідно з УКТ ЗЕД (обладнання для підготовки або обробки тютюну), маютьбути включені до Єдиного державного реєстру обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок у встановленому законодавством порядку.

Суб’єкти господарювання, які на дату набрання чинності наказу №13 отримали та мають діючі ліцензії на право виробництва тютюнових виробів, протягом місяця з дня набрання його чинності, повинні привести у відповідність до Вимог, затверджених цим наказом, сукупність приміщень, технологічного та іншого обладнання, відповідних технологічних процесів, що забезпечують переробку сировини в тютюнові вироби, готові для реалізації кінцевому споживачу (п. 2 наказу №13).

Джерело: ДПСУ

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Акцизи»