• Посилання скопійовано

З 12 квітня діють оновлені вартості на акцизні марки для алкоголю та тютюну

КМУ затвердив зміни до Положення про виготовлення, зберігання, продаж акцизних марок та маркування алкоголю, тютюнових виробів і рідин для е-сигарет. Зокрема, заплановано збільшення розміру плати за марки. Постанова №303 діє з 12 квітня

З 12 квітня діють оновлені вартості на акцизні марки для алкоголю та тютюну

7 квітня КМУ вніс зміни до Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах.  Про це повідомив Тарас Мельничук у своєму Телеграм-каналі.

Він підкреслив, що відповідним рішенням КМУ приведено розмір плати за марки акцизного податку для алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, у відповідність до витрат, повʼязаних з їх виробництвом, зберіганням та реалізацією.

З текстом Постанови №303 можна ознайомитися тут. Вона набрала чинності з 12 квітня. Тож з цієї дати діють нові розміри вартості акцизних марок.

А саме: для алкоголю - 0,3537 грн, а для тютюну - 0,1643 грн.

 

Подробиці від Мінфіну

Постановою встановлено таку плату за одиницю марки акцизного податку:

  • для алкогольних напоїв – близько 35 коп. (тобто вартість марки збільшилась лише на 16 коп. до діючого розміру плати);
  • для тютюнових виробів, тютюновмісних виробів для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням і рідин, що використовуються в електронних сигаретах, – близько 16 коп. (або + 7 коп. до діючого розміру плати).

Вартість марки акцизного податку не змінювалась з 2014 року.

За інформацією підприємства-виробника, під час розрахунку собівартості виготовлення марок акцизного податку необхідно врахувати:

  • збільшення у 2023 році вартості захищеного паперу у 2,1 раза порівняно з 2022 роком;
  • зростання у 2023 році вартості виготовлення Банкнотно-монетним двором Національного банку України інтагліо-форм на 56%;
  • збільшення цін на енергоносії та використання альтернативних джерел;
  • збільшення складності та вартості логістичних операцій, послуг з технічного обслуговування та ремонту обладнання іноземного виробництва тощо.

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Акцизи»