• Посилання скопійовано

Які дії має виконати СГ у разі виведення акцизного складу з експлуатації?

Стосовно акцизних складів, які виведені з експлуатації, потрібно провести скасування лічильників; привести у відповідність залишки товару та подати Заяву за формою №1-АКПС з позначкою анулювання

Які дії має виконати СГ у разі  виведення акцизного складу з експлуатації?

ДПС у Полтавській області звертає увагу платників акцизного податку – розпорядників акцизних складів, що підстави для скасування реєстрації акцизних складів визначені пп. 6 п. 7 Порядку електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового затвердженого Постановою КМУ від 24.04.2019 №408 «Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового» (далі – Порядок).

У разі виведення акцизного складу з експлуатації  або анулювання реєстрації платника акцизного податку у нього виникає обов’язок подання заяви з відміткою про анулювання реєстрації акцизного складу в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (далі – СЕА РП). При  поданні зазначеної заяви платником акцизного податку додатково надсилається повідомлення про закриття та припинення експлуатації такого об'єкта оподаткування.

Анулювання реєстрації акцизного складу проводиться у разі:

  • коли в СЕА РП дорівнюють нулю значення показників обсягів залишків пального / спирту етилового, що обліковуються за таким акцизним складом за всіма кодами товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД;
  • отримання з Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників та рівнемірів – лічильників рівня пального у резервуарі інформації щодо вилучення рівнеміра-лічильника з резервуара та/або виведення з експлуатації витратоміра-лічильника (у разі, коли платником акцизного податку подано заяву про анулювання реєстрації акцизного складу), з Єдиного державного реєстру витратомірів – лічильників обсягу виробленого спирту етилового – щодо  виведення з експлуатації витратоміра-лічильника та/або масового витратоміра (у разі, коли платником акцизного податку подано заяву про анулювання реєстрації акцизного складу).

Отже, стосовно акцизних складів, які виведені з експлуатації, потрібно:

  • провести скасування лічильників;
  • привести у відповідність залишки пального / спирту етилового, що обліковуються за таким акцизним складом за всіма кодами товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД;
  • подати Заяву про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів форма №1-АКПС з позначкою «АНУЛЮВАННЯ РЕЄСТРАЦІЇ АКЦИЗНОГО(ИХ) СКЛАДУ(ІВ)» у розділі 2 – «Дія та вид діяльності». Форма електронного документа – J/F 13041.

Джерело: ДПС у Полтавській області

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Акцизи»