Згідно з абзацом «б» п. 17 підрозділу 4 розділу ХХ ПКУ тимчасово, строком на 10 років, починаючи з 01.01.2011 р. звільняється від оподаткування прибуток, отриманий від основної діяльності підприємствами легкої промисловості (групи 17 — 19 КВЕД ДК 009:2005), крім підприємств, які виробляють продукцію на давальницькій сировині.
Водночас п. 21 цього підрозділу встановлено, що пункти 15 — 19 застосовуються з урахуванням вимог, зазначених у цьому пункті.
Відповідно до пп. 14.1.41 ст. 14 ПКУ давальницька сировина — сировина, матеріали, напівфабрикати, комплектуючі вироби, енергоносії, що є власністю одного суб’єкта господарської діяльності (замовника) і передаються іншому суб’єкту господарської діяльності (виробнику) для виробництва готової продукції з подальшим переданням або поверненням такої продукції чи її частини їх власнику або за його дорученням іншій особі.
Підпунктом 3.1 п. 3 розділу 3 КВЕД ДК 009:2005 визначено, що замовники — це одиниці, які продають від власного імені товари або послуги, але замовляють їх виготовлення третім особам. Ці одиниці класифікують у секції G «Торгівля; ремонт автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку», за винятком випадків, коли вони є власниками давальницької сировини, розробки чи торгової марки та беруть на себе ризик, пов’язаний із виробництвом. У цьому випадку замовників класифікують так, немовби вони самі виробляють цю продукцію (а саме: у промисловості чи у сфері послуг).
Тобто це означає, що з метою оподаткування підприємство, яке передає сировину для виготовлення готової продукції іншому виробнику, розглядається як виробник.
Таким чином, якщо платник податку на прибуток — замовник, який є підприємством легкої промисловості (основний вид діяльності — групи 17 — 19 КВЕД ДК 009:2005), передає сировину іншому суб’єкту господарської діяльності — виробнику для виробництва готової продукції з подальшим переданням або поверненням такої продукції чи її частини їх власнику, то прибуток, отриманий від основної діяльності такого платника, звільняється від оподаткування з урахуванням п. 21 підрозділу 4 розділу ХХ ПКУ.
«Вісник податкової служби України» від 27.04.2012, №16