• Посилання скопійовано

Сплата земельного податку у разі надання в оренду власного нежитлового приміщення платниками єдиного податку

Фізична особа — підприємець має у власності нежитлове приміщення в багатоквартирному житловому будинку. Чи може такий підприємець надавати в оренду зазначене приміщення кільком орендарям? Якщо так, то як підприємець сплачує земельний податок?

Відповідно до пунктів 1 та 2 ст. 42 Земельного кодексу земельні ділянки, на яких розташовано багатоквартирні житлові будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території державної або комунальної власності, надаються в постійне користування підприємствам, установам і організаціям, що здійснюють управління цими будинками.

У разі приватизації громадянами багатоквартирного житлового будинку відповідна земельна ділянка може передаватися безоплатно у власність або надаватися в користування об’єднанню власників.

Тобто чинним законодавством передбачено можливість передачі у власність чи надання в користування земельних ділянок під багатоквартирними житловими будинками об’єднанню власників будинку або підприємствам, установам і організаціям, які здійснюють управління цими будинками.

Згідно з п. 287.8 ст. 287 Податкового кодексу власник нежитлового приміщення (його частини) у багатоквартирному житловому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

Ця частка визначається співвідношенням загальної площі приміщення та спільної площі усіх квартир і нежитлових будівель у будинку.

Укладання договору оренди землі на земельну ділянку можливе із зазначенням у ньому всіх часток, що належать до неї, та відповідно всіх орендарів.

Зазначений договір оренди землі повинен містити невід’ємні частини, визначені ст. 15 Закону про оренду землі.

Таким чином, фізична особа — підприємець — платник єдиного податку може укласти договір оренди землі, в якому сторонами (орендарями) виступатимуть кілька осіб. Нарахування орендної плати в цьому разі здійснюватиметься пропорційно до тієї частині площі нежилого приміщення, що перебуває у власності кожного співвласника.

Якщо договір оренди земельної ділянки державної та комунальної власності, який надано у порядку встановленого чинного законодавства, оформлено на фізичну особу — підприємця, такий підприємець подає органу ДПС за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію з плати за землю і сплачує орендну плату щомісяця протягом 30-ти календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

А якщо державний акт на право власності на земельну ділянку або договір оренди земельної ділянки державної та комунальної власності оформлено на фізособу, нарахування сум податку проводиться органами ДПС, які видають податкові повідомлення-рішення платникові до 1 липня поточного року, і фізособа сплачує плату за землю протягом 60-ти днів з дня вручення зазначеного повідомлення-рішення.

 

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інші податки»