• Посилання скопійовано

Сплата податку на нерухомість не повинна обтяжувати його платників

31 січня 2013 року відбувся «круглий стіл» на тему: «Податок на нерухомість» за участю фахівців Міністерства фінансів, Міністерства доходів і зборів, представників громадських організацій, експертів та засобів масової інформації

Сплата податку на нерухомість не повинна обтяжувати його платників

Згідно норм Податкового кодексу України з 1 січня 2013 року запроваджено податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

«Основний принцип даної норми – податок не повинен бути обтяжливим для платників» - зауважив директор Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів Микола Чмерук.

Він також зазначив, що даний податок буде сплачуватися за житлову площу об’єкта житлової нерухомості. При цьому для фізичних осіб податок будуть обчислювати органи ДПС на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (громадяни декларацію подавати не будуть) із застосуванням пільги у вигляді зменшення житлової площі:

а) для квартири - на 120 кв. метрів;

б) для житлового будинку - на 250 кв. метрів.

Таке зменшення застосовуватиметься до об'єкта житлової нерухомості, у якому фізична особа - платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, або за вибором такого платника до будь-якого іншого об'єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності.

Органи ДПС до 1 липня звітного року надішлють фізичним особам – платникам податку податкове повідомлення-рішення про суму податку, що підлягає сплаті, та платіжні реквізити. Сплатити податок необхідно протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Необхідно відзначити, що у випадку, якщо платник податку не має фінансової можливості сплатити податок, то податкова за його проханням може надати розстрочку платежу.

Юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 1 лютого цього ж року подають декларацію.

Податок сплачуватиметься авансовими внесками, які відображаються в річній податковій декларації, щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.

При цьому податок обчислюватиметься, виходячи з житлової площі об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.

Що стосується ставок податку, то вони складуть:

- не більше 1 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року (у 2013 році – 11,47 грн.) – для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів. При цьому місцеві ради можуть прийняти рішення про застосування ставки менше 1 відсотка;

- 2,7 відсотка розміру мінімальної заробітної плати (у 2013 році – 30,97 грн.) – для квартир, житлова площа яких понад 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких понад 500 кв. метрів.

 

Джерело: Мінфін

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інші податки»