ДПІ у Дніпровському районі м. Києва нагадує, що обчислення суми податку на нерухоме майно з об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізосіб, здійснюється фіскальним органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості.
Якщо фізособа є власником нерухомого майна, загальна площа якої перевищую пільгову, то необхідно отримати податкове повідомлення-рішення про сплату податку.
Таке податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) фізособі фіскальним органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) роком, тобто до 1 липня 2017 року.
Фізособи мають право звернутися з письмовою заявою до фіскального органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:
- об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток;
- розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості;
- права на користування пільгою із сплати податку;
- розміру ставки податку;
- нарахованої суми податку.
У разі виявлення розбіжностей між даними фіскальних органів та даними, підтвердженими фізособою на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема, документів на право власності, проводиться перерахунок суми податку і фіскальний орган надсилає (вручає) нове податкове повідомлення-рішення.
Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).
Податок сплачується за місцем розташування об'єкта нерухомості протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Порядок сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки визначено ст. 266 ПКУ.
Від редакції
Звертаємо увагу, що відповідно до пп. 266.10.1 ПКУ податкове зобов’язання за звітний рік з податку сплачується фізособами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Якщо повідомлення-рішення буде вважатися надісланним, то тільки після спливу цього строку до фізособи може бути застосовано штрафні санкції у разі неуплати податку.
Коли повідомлення-рішення вважається надісланим фізособі?
Відповідно до абз. 2 п. 58.3 ПКУ - якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові, або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення.
Абз. 4 п. 58.3 ПКУ встановлено: якщо вручити податкове повідомлення - рішення неможливо через помилку, допущену контролюючим органом, податкове повідомлення - рішення вважається таким, що не вручено платнику податків.
Тож, якщо помилок у повідомленні-рішенні не було, воно вважається надісланим (врученим) фізособі, якщо:
- його вручено їй особисто чи її законному представникові;
- або надіслано на адресу за місцем проживання;
- або надіслано на адресу останнього відомого її місцезнаходження з повідомленням про вручення.
Читайте також:
Нерухомість в різних населених пунктах: куди звертатись для звірки даних?>>>