• Посилання скопійовано

Як визначається фактична ціна реалізації видобутої мінеральної сировини?

Законом №4015 доповнено ПКУ положеннями щодо визначення фактичної ціни реалізації видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) товарної продукції гірничого підприємства із гірських порід, яка класифікується за кодом 2505 згідно з УКТ ЗЕД

Як визначається фактична ціна реалізації видобутої мінеральної сировини?

Податківці у підкатегорії 122.04 «ЗІР» вказали, що з 01.12.2024 набрав чинності Закон №4015.

Законом №4015, зокрема, п. 252.8 ПКУ доповнено положеннями щодо визначення фактичної ціни реалізації видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) товарної продукції гірничого підприємства із гірських порід, яка класифікується за кодом 2505 згідно з УКТ ЗЕД.

Так, фактична ціна реалізації видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) товарної продукції гірничого підприємства із гірських порід, яка класифікується за кодом 2505 згідно з УКТ ЗЕД, визначається за більшою з величин:

  • за фактичною ціною реалізації відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) за договорами постачання;
  • за ціною одиниці товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), визначеною за методикою, затвердженою постановою КМУ від 15.10.2004 №1374 (далі – Методика №1374), для піску в якості сировини вогнетривкої, але не менше 5,00 доларів США за 1 тонну, перераховану у гривні за 1 тонну за курсом Національного банку України станом на перше число місяця, що настає за податковим (звітним) періодом.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, до 10 числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, на своєму офіційному веб-сайті у спеціальному розділі розміщує ціну одиниці товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), яка класифікується за кодом, зокрема, 2505 згідно з УКТ ЗЕД, визначену за Методикою №1374, у національній валюті України та надає інформацію про таку ціну центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику. Це ж стосується й кодів УКТ ЗЕД 2507 00 та 2517.

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інші податки»