• Посилання скопійовано

Повернення учаснику сум додаткового капіталу: що з ПДФО?

Вартість внеску до додаткового капіталу ТОВ при його поверненні учаснику не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу засновника у разі, якщо таке повернення здійснюється в межах фактичного внеску

Повернення учаснику сум додаткового капіталу: що з ПДФО?

ДПС у Житомирській області розповідає, що правовий статус товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю, порядок їх створення, діяльності та припинення, права та обов’язки їх учасників визначено Законом України від 06.02.2018 №2275-VIII «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (далі – Закон №2275).

Розмір статутного капіталу товариства складається з номінальної вартості часток його учасників, виражених у національній валюті України (ч. 1 ст. 12 Закону №2275).

Відповідно до ч. 4 ст. 12 Закону №2275 окремо від статутного капіталу товариства статутом товариства може передбачатися створення додаткового капіталу товариства за рахунок вкладів (внесків) його учасників. Вклади (внески) до додаткового капіталу товариства вносяться учасниками товариства без зміни номінальної вартості або зміни розміру статутного капіталу товариства.

У рішенні загальних зборів учасників товариства про залучення вкладу (внеску) учасника товариства до додаткового капіталу товариства визначається розмір такого вкладу (внеску). Вкладом (внеском) учасника товариства до додаткового капіталу товариства можуть бути гроші, цінні папери, інше майно, якщо інше не встановлено законом.

Згідно з ч. 5 ст. 12 Закону №2275 правовий режим майна, внесеного до додаткового капіталу товариства, порядок розпорядження майном ним, зміст прав та обов’язків учасників товариства, а також порядок взаємовідносин між ними або між учасниками товариства та товариством можуть визначатися статутом товариства та/або корпоративним договором.

При поверненні додаткового капіталу, внесеного учасниками товариства, оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором залежить від правового режиму майна, внесеного до додаткового капіталу товариства, який визначений статутом товариства та/або корпоративним договором.

Порядок оподаткування доходів, отриманих фізичними особами, регламентується розд. IV ПКУ.

Відповідно до пп. 163.1.1 ПКУ об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

Повний перелік доходів, які включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку визначено пп. 164.2 ПКУ, до яких, зокрема, включаються інші доходи, крім зазначених у ст. 165 ПКУ.

Підпунктом 165.1.31 ПКУ передбачено, що не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому, основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку.

Отже, сума (вартість) внеску до додаткового капіталу товариства при його поверненні учаснику не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку у разі, якщо таке повернення здійснюється в межах фактичного внеску.

У разі збільшення розміру вкладу (внеску), сума перевищення включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу учасника товариства як інші доходи та оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором на загальних підставах.

***

Читайте також:

Джерело: ДПС у Житомирській області

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДФО»