В основу концептуальних засад реформи, які запропоновано до обговорення, покладені найкращі світові практики декларування доходів і адміністрування податку на доходи фізичних осіб. Разом з партнерами – аудиторською компанією PricewaterhouseCoopers – в Міністерстві доходів та зборів уважно вивчили та проаналізували досвід та принципи декларування, що застосовуються у найбільш провідних країнах світу, зокрема, у США, Канаді, Німеччині, Франції, Швеції, Фінляндії, Данії, Швейцарії, Італії, Австралії, Новій Зеландії, Сінгапурі та інших.
Податківці зауважують, що до обговорення запропоновано не готовий законопроект, а концептуальні основи та елементи майбутньої системи декларування доходів.
Завантажити Концепцію реформи декларування доходів громадян >>>
Зокрема, орган доходів і зборів цікавить думка громадськості:
1) з питання розумного обмеження «загальності». Звичайно, що процес декларування стосуватиметься не усіх 44,5 млн фізичних осіб-платників податків, зареєстрованих в Україні. Але, на думку податківців, ми повинні разом обрати критерії для обмеження кола громадян, які подаватимуть декларації.
2) потребує досконалого аналізу один з основоположних принципів реформи - необхідність подання «разової декларації», якою пропонується підвести риску під минулим і почати взаємовідносини з платниками з чистого аркуша, спираючись на взаємну довіру та повагу.
Ці та інші елементи реформи Міндоходів закликає громадськість проаналізувати разом, щоб сконструювати найбільш оптимальну для України модель декларування доходів.
Закликається усіх – незалежних експертів, громадські організації, бізнес-асоціації, громадян з активною позицією – до фахового і конструктивного діалогу. Зі свого боку в Міндоходів запевняють, що жодне рішення не буде прийняте, жоден законопроект не буде сформований без врахування вашої думки.
"Ми розуміємо всю важливість цієї реформи для суспільства, тому готові працювати над нею стільки, скільки буде потрібно."
Міністерство безкомпромісне лише в одній тезі: ця реформа потрібна українському суспільству. Українці вже довели свою громадянську зрілість та готовність жити за європейськими стандартами. Ми маємо втілювати такі стандарти в усіх аспектах нашого життя, в тому числі і у сфері податкових стосунків між громадянином і державою. Це є необхідною умовою для підвищення рівня податкової культури і фінансової грамотності у суспільстві.
Реформа системи декларування доходів громадян також принципово важлива з точки зору боротьби з тіньовою економікою та корупцією. Будь-які зусилля держави в цьому напрямку в односторонньому порядку не матимуть успіху, якщо не спиратимуться на громадську підтримку і не матимуть двостороннього характеру.
Крім того, очікується, що нова система декларування доходів надасть необхідні компенсатори для поступового зниження податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску. Отже, дозволить знизити навантаження як на роботодавців, так і на найманих працівників.
Міністерство доходів і зборів запевняє, що зробить усе необхідне, щоб зробити процес декларування максимально простим і зручним для громадян: "Ми опрацьовуємо варіанти попереднього заповнення декларацій, розробляємо спрощену форму декларації та плануємо уніфікувати її з іншою звітністю, працюємо над розширенням можливостей електронного декларування. Ми прагнемо, щоб Міністерство сприймали не як контролера, а в якості партнера і помічника. І у громадськості, і у Міністерства єдина мета - зробити систему сплати податків соціально справедливою, підвищити взаємну транспарентність у стосунках громадян із державою".
Обговорення Концепції реформи декларування доходів громадян відбувається на форумі офіційного веб-порталу Міндоходів.
Також свої пропозиції Ви можете надіслати на електронну скриньку gromada@minrd.gov.ua.
Новини по темі:
- У Міндоходів визначили, хто повинен буде обов'язково декларувати доходи.