Міндоходів розглянуто питання оподаткування ПДФО допомоги на випадок тимчасової витрати працездатності, отриманої платником єдиного податку.
Так, особи, які застраховані на добровільних засадах у ФСС з ТВП, та фізособи (підприємці, що сплачують ЄП (крім осіб, які знаходились у страхових випадках, або у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), мають право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за умови сплати страхових не менше повних 6 календарних місяців протягом останніх 12 календарних місяців перед настанням страхового випадку.
Допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату зарплати, у разі настання в неї одного зі страхових випадків, зокрема, тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві.
Враховуючи те, що допомога по тимчасовій непрацездатності повністю або частково компенсує втрату доходу, то сума отриманої допомоги не є виручкою від реалізації товарів фізособи – підприємця та, відповідно, не є об’єктом оподаткування єдиним податком, а отже оподатковується ПДФО на загальних підставах.
Якщо окремі види оподатковуваних доходів не підлягають оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не є звільненими від оподаткування, платник податку зобов'язаний самостійно включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та до 1 травня року, що настає за звітним, подати податкову декларацію про майновий стан і доходи.