Сума грошового утримання від фізичної особи згідно договору про довічне утримання підлягає декларуванню, - звертають увагу в Головному управлінні Міндоходів у Волинській області.
Отже, якщо громадянин отримує дохід від фізичної особи у вигляді вартості матеріального забезпечення та послуг з догляду (опікування), визначених у договорі довічного утримання, то він (відчужував майна) зобов’язаний включити суму цього доходу до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за підсумками року, а також сплатити податок з таких доходів.
Довідково: Відповідно до пп. «є» пп.14.1.54 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), дохід з джерелом його походження з України – будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні, у тому числі, але не виключно у вигляді, зокрема, інших виплат та винагород, виплачених відповідно до умов цивільно-правового договору.
Фізична особа, як резидент так і нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження з України є платником податку на доходи фізичних осіб (пп.164.1.1 та пп.164.1.2 п.164.2 ст.164 ПКУ).
Платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів (пп.168.2.1 п.168.2 ст.168 ПКУ).
Нагадаємо, що з 1 січня 2014 року стартувала кампанія декларування доходів. Перелік осіб, котрі зобов’язані подати річну податкову декларацію до 1 травня цього року, визначає Податковий кодекс України.