Нацбанк у листі від 22.08.2014 р. №12-111/46867 роз'яснив кілька питань щодо оподаткування процентних доходів фізичних осіб, а саме:
1) Облік утриманого ПДФО у вигляді процентів (далі - податок)
З огляду на те, що податок до бюджету сплачується в гривні, банк має перерахувати суму податку, утриманого з нарахованих процентів в іноземній валюті, в гривні. Під час нарахування (отримання) доходів в інвалюті такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом НБУ(офіційний курс гривні до іноземних валют), що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів.
Нарахування процентів банк здійснює з періодичністю, визначеною обліковою політикою, але не рідше ніж 1 раз на місяць.
На дату нарахування таких доходів банк утримує податок з суми нарахованих процентів та зараховує його на балансовий рахунок 3622 "Кредиторська заборгованість за податками та обов'язковими платежами, крім податку на прибуток" для подальшого перерахування загальною сумою за податковий (звітний) місяць в установлені строки.
2) Щодо операцій, пов'язаних з купівлею та продажем інвалюти
Під час утримання податку з суми нарахованих в інвалюті процентів уповноважений банк здійснює операцію з купівлі іноземної валюти за гривню за офіційним курсом гривні до іноземних валют.
Об'єктом оподаткування зпенсійним збором є сума операції з купівлі іноземної валюти в безготівковій та/або готівковій формі.
Отже, у цьому разі уповноважений банк виступатиме покупцем іноземної валюти та відповідно до вимог законодавства має сплатити пенсійний збір.
3) Повернення банком надлишково утриманої суми податку у разі дострокового розірвання договору вкладу (депозиту) в інвалюті, якщо умовами цього договору передбачено перерахунок процентів за нижчою ставкою
У разі дострокового розірвання договору вкладу (депозиту) в іноземній валюті та перерахунку процентів за нижчою ставкою повернення надмірно утриманих сум податку з процентних доходів здійснюється також у гривні.