ДФСУ у листі від 03.03.2017 р. №4487/6/99-99-15-02-02-15 пояснює, що з метою оподаткування податком на прибуток частина чистого прибутку (доходу) держпідприємства, що сплачується на користь його засновника, є дивідендами.
У разі прийняття рішення щодо виплати дивідендів платник податку на прибуток — емітент корпоративних прав, на які нараховуються дивіденди, проводить зазначені виплати власнику таких корпоративних прав незалежно від того, чи є оподатковуваний прибуток, розрахований за правилами, визначеними ст. 137 ПКУ.
Крім випадків, передбачених пп. 57.1-1.3 ПКУ, емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток.
Зазначений авансовий внесок вноситься до бюджету до/або одночасно з виплатою дивідендів.
Отже, у разі сплати частини чистого прибутку до державного чи місцевого бюджету платник податку сплачує авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті дивідендів відповідно до пп. 57.1-1.2 ПКУ.
При цьому частина чистого прибутку, що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями, відображається в рядку 1.4 «Розрахунок авансового внеску з податку на прибуток підприємств на суму виплачених дивідендів» додатка АВ до рядка 20 АВ декларації з податку на прибуток, затвердженої Наказом №897.
***
Читайте також: Оподаткування дивідендів за ставкою 9%: виправлено помилку щодо дати набрання чинності