• Посилання скопійовано

Продаж вживаних речей за посередництвом комісіонера: що з оподаткуванням?

Як оподатковується ПДФО та військовим збором сума доходу, виплачена фізособі- резиденту від продажу вживаних речей за посередництвом ФОП – комісіонера та за якою ознакою відображається у податковому розрахунку за ф. №1ДФ?

Продаж вживаних речей за посередництвом комісіонера: що з оподаткуванням?

Фахівці "ЗІР" у підкатегорії 103.02 нагадують, що відповідно до пп. 14.1.202 ПКУ продаж (реалізація) товарів – це будь-які операції, що здійснюються, зокрема згідно з договорами купівлі-продажу та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію незалежно від строків її надання.

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб регулюється розд. ІV ПКУ, пп. 163.1.1 якого передбачено, що об’єктом оподаткування фізособи – резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються інші доходи, крім зазначених у ст. 165 ПКУ (пп. 164.2.20 ПКУ). 

Згідно з п. 167.1 ПКУ ставка податку становить 18% бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) платнику податків (крім випадків, визначених у пп. 167.2 - 167.5 ПКУ).

Крім того, доходи, визначені ст. 163 ПКУ, є об’єктом оподаткування військовим збором (пп. 1.2 п. 16-1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ).

Відповідно до пп. 1.3 п. 16-1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ ставка військового збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування, визначеного пп. 1.2 п. 16-1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ

Особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок (військовий збір) з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок і подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування (п. 176.2 ПКУ). 

Згідно з Довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (ф. №1ДФ), затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. №4, інші доходи відображаються у податковому розрахунку за ф. №1ДФ під ознакою доходу «127».

Відповідно до п. 3.11 Порядку відомості щодо сум військового збору відображаються у розд. ІІ податкового розрахунку за ф. №1ДФ. При цьому в рядку «Військовий збір» розд. ІІ податкового розрахунку за ф. №1ДФ проставляються загальні суми виплаченого доходу та утриманого (перерахованого) військового збору.

Отже, дохід, отриманий фізособою – резидентом від продажу вживаних речей за посередництвом фізсоби - підприємця - комісіонера, включається комісіонером до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такої фізособи як інші доходи та оподатковується ПДФО та військовим збором на загальних підставах з відповідним відображенням у податковому розрахунку ф. №1ДФ.

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДФО»