Головна Усі новини Оподаткування ПДФО

Фізособа продає легкове авто: коли оподатковується ПДФО такий дохід?

Податківці наголосили, що при продажі протягом року двох та більше легкових авто настають податкові наслідки

ДПС у Луганській області нагадує, що дохід, отриманий фізичною особою - платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.

У разі продажу протягом року двох і більше об’єктів такого майна отриманий платником дохід підлягає оподаткуванню ПДФО за ставкою, визначеною пп. 167.2  ПКУ(5%).

Не залежно від кількості проведених протягом року операцій з продажу інших транспортних засобів (крім легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда), наприклад вантажного автомобіля або транспортного засобу спеціалізованого призначення, також підлягає оподаткуванню податком за ставкою, визначеною п. 167.2 ПКУ(5%).

Крім того, такі доходи є об’єктом оподаткування військовим збором. Ставка збору – 1,5 %.

Якщо дохід від операцій з продажу (обміну) об'єктів рухомого майна, отримується фізичними особами - нерезидентами, то такі доходи оподатковується у порядку, встановленому для резидентів, за ставкою податку, визначеною у п. 167.1 ПКУ (18 %).

Відповідно до п. 179.2 ПКУ обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи, зокрема від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок відповідно до розділу IV Кодексу.

У разі укладення та оформлення безпосередньо в сервісних центрах МВС у присутності адміністраторів таких органів договорів купівлі-продажу (міни, поставки) платник податку, який при продажу транспортного засобу отримав дохід від іншої фізичної особи, що підлягає оподаткуванню, зобов’язаний подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Порядок оподаткування операцій з продажу або обміну об’єктів рухомого майна регламентований ст. 173 ПКУ.

Джерело
ДПС у Луганській області
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
Автотранспорт , ПДФО , Транспортні засоби

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі