ДПС у Житомирській області нагадує громадянам про можливість отримання ними у 2022 році податкової знижки за витрати, здійснені у 2021 році.
Для цього до 31 грудня включно необхідно подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.
Наголошуємо, що право на отримання податкової знижки не переноситься на наступний рік. Тобто засвідчити свої витрати, аби повернути частину коштів за 2021 рік, можна лише до кінця поточного року. А от вже у 2023 році громадяни зможуть подавати декларацію про майновий стан для отримання податкової знижки, за витрати, здійснені цьогоріч.
Форма декларації та інструкція щодо її заповнення розміщена на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням.
З переліком витрат, що можуть бути включені до податкової знижки, можна ознайомитися за посиланням.
Зокрема, це витрати на навчання у державних учбових закладах, іпотеку, переобладнання авто, репродуктивні технології, лікарські засоби проти коронавірусу, передані як благодійність, тощо.
Що ж, власне, таке податкова знижка та хто не може скористатися правом на її отримання, пояснюємо нижче.
Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України.
Заробітна плата – це основна та додаткова винагорода, інші заохочувальні та компенсаційні кошти, які виплачують платнику податку на підставі відносин трудового найму.
До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково має бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання) (пп. 166.2.1 ПКУ).
Копії зазначених документів (крім електронних розрахункових документів) надаються разом з податковою декларацією, у тому числі при поданні декларації засобами електронного зв'язку в електронній формі, а оригінали цих документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого ПКУ.
Обмеження:
- сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ПКУ.
- якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься (пп. 166.4.3 ПКУ).