• Посилання скопійовано

ФОП з роздрібною торгівлею пальним припиняє діяльність: що зі сплатою авансів з ПДФО?

ФОП, який здійснює роздрібну торгівлю пальним та щодо якого в поточному місяці проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, у тому числі до 20 числа, сплачує авансовий внесок ПДФО за всі місця роздрібної торгівлі пальним

ФОП з роздрібною торгівлею пальним припиняє діяльність: що зі сплатою авансів з ПДФО?

ДПС у Житомирській області повідомляє, що відповідно до пп. 177.5.1-1 ПКУ платники податку – фізичні особи – підприємці, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним, зобов’язані щомісяця, не пізніше 20 числа поточного місяця, сплачувати авансовий внесок з податку на доходи фізичних осіб за кожне місце роздрібної торгівлі пальним, інформацію щодо якого внесено до Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального станом на перше число поточного місяця у розмірі, визначеному пп. 177.5.1-1 ПКУ.

Терміни «роздрібна торгівля пальним», «місце роздрібної торгівлі пальним» вживаються у значеннях, наведених у Законі України від 18.06.2024 №3817-IX «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального».

Авансовий внесок з податку на доходи фізичних осіб сплачується в таких розмірах:

а) 60 тис. грн за кожне місце, крім випадків, передбачених пп. «б» і «в» пп. 177.5.1-1 ПКУ;

б) для місця роздрібної торгівлі пальним, на якому здійснюється реалізація виключно скрапленого газу, – 30 тис. грн за кожне місце;

в) для місця роздрібної торгівлі пальним, на якому здійснюється реалізація кількох видів пального і при цьому частка реалізації скрапленого газу в літрах, приведених до температури 15 °C, у загальному обсязі реалізованого протягом попереднього місяця пального становить 50 і більше відсотків, – 45 тис. грн за кожне місце.

Авансові внески з податку на доходи фізичних осіб, сплачені відповідно до пп. 177.5.1-1 ПКУ, є невід’ємною частиною податку на доходи фізичних осіб.

Грошове зобов’язання у вигляді авансового внеску з податку на доходи фізичних осіб, визначене пп. 177.5.1-1 ПКУ, вважається узгодженим з моменту виникнення такого зобов’язання, що визначається за календарною датою, встановленою абзацом першим пп. 177.5.1-1 ПКУ для граничного строку сплати авансового внеску з податку на доходи фізичних осіб до відповідного бюджету.

У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму авансового внеску з податку на доходи фізичних осіб, визначеного відповідно до пп. 177.5.1-1 ПКУ, протягом строку, встановленого абзацом першим пп. 177.5.1-1 ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в розмірах, визначених ст. 124 ПКУ.

Згідно з пп. 1 п. 11.18 розд. XI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 №1588 (далі – Порядок №1588) підставою для зняття фізичної особи – підприємця з обліку у відповідному контролюючому органі є відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР) про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, зокрема, за її рішенням.

Дата зняття з обліку фізичної особи – підприємця відповідає даті отримання відомостей про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.

Підпунктом 4 п. 11.18 розд. XI Порядку №1588 визначено, що державна реєстрація (реєстрація) припинення підприємницької діяльності фізичної особи не припиняє зобов’язань, що виникли під час провадження підприємницької діяльності, та не змінює строків, порядків виконання таких зобов’язань та застосування штрафних санкцій і нарахування пені за їх невиконання.

Врегулювання питань погашення грошових зобов’язань та/або податкового боргу у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи здійснюється у порядку, визначеному ПКУ (пп. 5 п. 11.18 розд. XI Порядку №1588).

Отже, фізична особа – підприємець, яка здійснює роздрібну торгівлю пальним та щодо якої в поточному місяці проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, у тому числі до 20 числа, сплачує авансовий внесок з податку на доходи фізичних осіб за кожне місце роздрібної торгівлі пальним, інформацію щодо якого внесено до Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального станом на перше число поточного місяця у визначені ПКУ строки.

Джерело: ДПС у Житомирській області

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДФО»