• Посилання скопійовано

Натуральна благодійна допомога у період воєнного стану: чи включається до оподатковуваного доходу?

Аби благодійна допомога не підлягала оподаткуванню, вона має бути надана для задоволення житлових, соціальних, побутових потреб або на відновлення майна

Натуральна благодійна допомога у період воєнного стану: чи включається до оподатковуваного доходу?

Південне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків зазначає, що з 16 березня 2025 року набрали чинності зміни до Податкового кодексу України, передбачені Законом України від 25.02.2025 року №4254-ІХ. Метою нововведень є стимулювання благодійної діяльності під час воєнного стану, зокрема — уточнення податкового статусу допомоги у негрошовій (натуральній) формі.

 

Що змінилося?

Раніше не включалась до оподатковуваного доходу лише грошова благодійна допомога, надана фізичним особам, які постраждали внаслідок бойових дій, окупації, полону чи терористичних актів — відповідно до п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ. Обсяг такої допомоги був обмежений 500 мінімальними зарплатами, встановленими на 1 січня звітного року.

Із набранням чинності Законом №4254, положення Податкового кодексу змінено. Відтепер, відповідно до оновленої редакції п.п. «б» п.п. 170.7.8 п. 170.7 ст. 170 ПКУ, до оподатковуваного доходу не включається і грошова, і натуральна форма благодійної допомоги, якщо її загальна сума (вартість) за рік не перевищує граничний ліміт — 500 мінімальних зарплат.

 

Які умови звільнення від оподаткування?

Щоб благодійна допомога не підлягала оподаткуванню:

  • її отримувач має бути фізичною особою, визначеною у п.п. 165.1.54 ПКУ;
  • допомога має бути надана для задоволення житлових, соціальних, побутових потреб або на відновлення майна;
  • ці потреби мають відповідати Переліку, затвердженому постановою КМУ від 26.11.2014 №653.

Якщо загальна сума (або вартість) отриманої допомоги перевищує ліміт, різниця оподатковується за ставкою, передбаченою п. 167.1 ПКУ, а фізична особа зобов’язана подати річну податкову декларацію.

Зазначену інформацію розміщено у розділі «Запитання-відповіді з Бази знань» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (ЗІР)

Нагадаємо, що суб’єкти господарювання та громадяни також мають можливість скористатися Базою знань. Її розміщено на вебпорталі ДПС у розділі «Запитання-відповіді з Бази знань» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (ЗІР).

Джерело: ДПС по роботі з великими платниками податків

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДФО»