Порядок реєстрації особи як платника податку на додану вартість регулюється статтями 180 — 183 розділу V Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-VI (зі змінами та доповненнями, далі — Кодекс) та Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2011 р. №1394, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.11.2011 р. за №1369/20107. Реєстрація особи як платника податку на додану вартість може здійснюватись як в обов’язковому порядку, так і за добровільним рішенням особи.
Статті 181 та 182 розділу V Кодексу визначають умови, за яких особи можуть або зобов’язані зареєструватись як платники податку на додану вартість. Відповідно до пункту 181.1 статті 181 розділу V Кодексу у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку в органі державної податкової служби за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку.
Згідно з пунктом 183.2 статті 183 розділу V Кодексу у разі обов’язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до органу державної податкової служби не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій, визначеного у статті 181 цього Кодексу.
Пунктом 183.10 статті 183 розділу V Кодексу визначено, що будь-яка особа, яка підлягає обов’язковій реєстрації як платник податку, й у випадках та в порядку, передбачених цією статтею, не подала до органу ДПС реєстраційну заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату цього податку на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування.
Умови реєстрації платником ПДВ при постачанні неплатникам ПДВ
Чи повинне підприємство, платник податку на прибуток на загальних підставах, неплатник ПДВ, яке здійснює постачання товарів/робіт/послуг особам, не зареєстрованим як платники ПДВ (фізичні особи), реєструватися як платник ПДВ у разі досягнення обсягу таких постачань 300 000 грн?
Джерело: ДФС в Одеській області
Рубрика: Оподаткування/ПДВ
Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.
Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.
на мiсяць безкоштовно!Спробувати