Як ми уже повідомляли, Мінфін наказом від 31.12.2015 р. №1307 затвердив нову форму податкової накладної та Порядок її заповнення. Наказ набирає чинності з 1 числа другого місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування. Готується до друку в "Офіційному віснику України" 12.02.2016 р. У такому разі нова податкова накладна та Порядок її заповнення будуть чинними з 1 квітня 2016 року.
Що змінилося? Реквізити податкової накладної привели у відповідність до обов’язкових реквізитів, встановлених п. 201.1 ПКУ.
Так, із заголовної частини накладної виключили дані про:
- місцезнаходження покупця/продавця,
- номер телефону,
- вид цивільно-правового договору,
- форма проведених розрахунків.
Натомість з’явилися графи для відображення постачання/придбання товарів/послуг філією (структурним підрозділом) товарів/послуг, яка фактично є від імені головного підприємства - платника податку стороною договору.
Крім того, у порядковому номері нової податкової накладної міститься лише один символ "/", до якого зазначається порядковий номер ПН, а після - код виду діяльності, що передбачає спеціальний режим оподаткування (2 або 3), у разі складання ПН за такою діяльністю, або код 5 - у разі складання ПН оператором інвестору за багатосторонньою угодою про розподіл продукції.
Замість колишньої табличної частини, яка складалася з 4-ї розділів, нова форма податкової накладної містить 2 розділи:
– Розділ А (рядки І-Х), до якого вносяться узагальнюючі дані за операціями, на які вона складається, зокрема, загальна сума ПДВ, обсяги постачання та інформація щодо зворотної тари (у разі її наявності).
- Розділ Б, у якому зазначається інформація про товари/послуги, за якими проведена операція, за якою складається ПН.
Аналогічні зміни внесено і до Розрахунку коригування кількісних і вартісних показників.
Докладніше про зміни у новій податковій накладній та Порядку її заповнення читайте в аналітичній статтті тут >>>