У листі від 10.06.2016 №13080/10/26-15-12-02-14 ДФС зазначила, як відобразити в декларації з ПДВ від'ємне значення та про шляхи його використання. Згідно з пп. 4 п. 5 р. V Порядку №21 сума від'ємного значення з ПДВ (рядок 20 податкової декларації з ПДВ):
- зараховується у зменшення суми податкового боргу, що виник за попередні звітні (податкові) періоди, в частині, що не перевищує суми, обчисленої відповідно до пункту 200-1.3 ПКУ (далі – реєстраційна сума) на момент подання податкової декларації (відображається у рядку 20.1).
- підлягає бюджетному відшкодуванню (відображається у рядку 20.2): на рахунок платника у банку (відображається у рядку 20.2.1) та/або у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету України (відображається у рядку 20.2.2).
Подання Додатку 4 є обов’язковим при заповненні рядка 20.2 декларації.
В додатку 4 відображається сума бюджетного відшкодування, визначена у декларації за звітний (податковий) період (рядок 20.2 декларації) з ПДВ відповідно до ст. 200 ПКУ, окремо:
- у сумі (словами та цифрами), що перераховується на рахунок банку платника із зазначенням номеру рахунка (рядок 20.2.1 декларації);
- у сумі (словами та цифрами), що враховується в рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до Держбюджету, із зазначенням коду бюджетної класифікації та рахунку платежу (рядок 20.2.2 декларації).
А ось про можливість зарахування суми від’ємного значення, яка підлягає бюджетному відшкодуванню у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету, податківці повідомили: дані операції можуть бути здійснені після введення в експлуатацію відповідного програмного забезпечення.