ДФСУ у листі від 08.02.2017 р. №2426/6/99-99-15-03-02-15 зазначила: якщо підприємство списує нестачі та/або псування готової продукції, у зв'язку з чим така продукція не може бути реалізована покупцям та визнається такою, що не може бути використана в межах госпдіяльності платника ПДВ, то не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду, в якому відбувається її списання, платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання.
На суму таких податкових зобов'язань платник повинен скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН у терміни, встановлені ПКУ для такої реєстрації, зведену податкову накладну з типом причини 13. Особливості її складання за новою формою читайте у аналітиці>>
При цьому база для нарахування ПЗ з ПДВ визначається згідно п. 189.1 ПКУ для товарів на рівні ціни придбання.
Щодо списання власної продукції п. 189.1 ПКУ не містить відповідної бази, але на неї спираються податківці у листі. Хоча, як нараховувати ПЗ з ПДВ виробникам у такому разі, так й не надано чітких роз’яснень з цього приводу.
Тож, щоб не мати проблем в разі податкових перевірок, радимо виробникам – платникам ПДВ звернутися з цим запитанням до ДПІ за місцем обліку з проханням надати індивідуальну податкову консультацію, поки є така можливість (згідно з ст. 52-53 ПКУ).
Про облік товарів неналежної якості та про податкові наслідки у разі списання таких товарів читайте тут>>