• Посилання скопійовано

З 1 липня запрацює автоматичне блокування фіктивних податкових накладних

Про це розповів міністр фінансів Олександр Данилюк

З 1 липня запрацює автоматичне блокування фіктивних податкових накладних

В Україні з 1 липня 2017 року запрацює система автоматичного блокування фіктивних податкових накладних. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До чого дійшов прогрес: в Україні запущена автоматична система відшкодування ПДВ".

Про запуск системи автоматичного блокування фіктивних податкових накладних РБК-Україна розповів міністр фінансів Олександр Данилюк.

"Online-реєстр автоматичного відшкодування повністю виключить так зване "втягування" фіктивних заявок в систему і незаконне відшкодування. З 1 липня ще запрацює автоматичне блокування фіктивних податкових накладних. Система буде виявляти підозрілі накладні в автоматичном режимі на основі факторів ризику. Основний фактор - так званий "пересорт" товару - невідповідність товарів на вході і на виході підприємства. Наприклад, підприємство купує банани, а потім продає труби. Тобто, купує податковий кредит для податкової оптимізації. Банани при цьому вже давно продали за готівку", - пояснив Данилюк.

За його словами, з 1 квітня система працює в тестовому режимі, і поки накладні блокуватися не будуть.

"До 60% всієї корупції в податкових органах було пов'язано саме з непрозорим відшкодуванням податку бізнесу. Ніхто не міг контролювати цей процес. У систему "втягували" фіктивні заявки, і хтось отримував ці гроші, а хтось взагалі не отримував відшкодування. Тепер цього не буде. Будь-які зміни, внесені до реєстру, будуть доступні всім на сайті. Кожна зміна вноситься з використанням цифрового підпису, тому буде нескладно з'ясувати, хто ці зміни вніс", - підкреслив міністр.

 

Читайте також: ДФСУ оприлюднила проект критеріїв для зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування

Нагадаємо, 1 квітня Міністерство фінансів також офіційно запустило відкритий електронний реєстру відшкодування ПДВ.

Джерело: РБК-Україна

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»