Мінфін слідом за ДФСУ розповіла про зміни до критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної в ЄРПН, які набрали чинності 17 листопада 2017 р. Більше про зміни тут>>
Чому це важливо?
Система моніторингу ризиків з ПДВ запроваджена для ліквідації можливостей для недобросовісних платників ПДВ використовувати схеми для ухилення від оподаткування. Система є невід’ємною частиною процесу автоматичного відшкодування ПДВ, завдяки якому з квітня платникам вже було відшкодовано 81,4 млрд гривень.ї
Нові критерії передбачають:
- автоматичне прийняття таблиці платника, у якого податкове навантаження більше 2% та обсяг постачання товарів чи послуг, складених з 01.01.2017 в Реєстрі, становить більше 25 % від загального обсягу постачання за відповідний період.
- ДФС автоматично обраховуватиме дані показників кожного 10 числа та платник зможе дізнатися про результати у своєму Електронному кабінеті.
Внесено зміни до критеріїв, що унеможливлюють маніпуляції з “ризиковим складом” (залежність допустимого відсотку ризикових товарів в залишку від податкового навандтаження).
Градація рівня ризикового товару залежно від податкового навантаження наступна:
- податкове навантаження більше 3 % - домустиме переважання ризикового товару чи послуги до 75 %
- від 2-3 відсотків – 60% ризикового товару/послуги;
- від 1,5 - 2 відсотків - 50% ризикового товару/послуги;
- від 1 - 1,5 відсотків - 40% ризикового товару/послуги;
- від 0,5 - 1 відсотка - 30% ризикового товару/послуги;
Що це дає?
Дані зміни покликані усунути маніпуляції викривлення показників первинних документів для уникнення алгоритму моніторингу та участі у схемах формування та використання фіктивного кредиту.
За рахунок автоматичної реєстрації технологічних карт значно зменшиться кількість платників реального сектору, що підпадають під моніторинг.
Для інформації:
1. Відсоток зупинених накладних значно знизився - з 1.3% відразу після запуску системи до лише 0.3% в останні місяці.
2. За період роботи системи моніторингу ризиків та блокування накладних зупинена реєстрація 515,5 тис. податкових накладних/розрахунків коригування на суму 11,2 млрд. грн. Це становить 0,54 % до загальної кількості податкових накладних, що реєструвалися. (Майже 97 млн. податкових накладних/розрахунків коригування на суму ПДВ понад 566 млрд. грн. станом на 22 листопада)
3. На сьогодні відсутні факти порушення термінів при прийнятті рішень Комісією ДФС.
4. У листопаді кількість технологічних карт, які знаходяться на розгляді в комісії ДФС, зменшилася більш ніж у 4 рази та становить — 2% від поданих платниками податків. ДФС вже прийняло більше 15,000 технологічних карток від платників податків реального сектору.