• Посилання скопійовано

Продається вживане авто, придбане в нерезидента: що з ПДВ?

При постачанні вживаних товарів, придбаних у неплатників ПДВ, базою оподаткування ПДВ є позитивна різниця між ціною продажу та ціною придбання таких товарів. Чи працює норма, якщо товар було придбано в нерезидента? Дізнаєтесь в нашому коментарі до листа ДФСУ

Продається вживане авто, придбане в нерезидента: що з ПДВ?

ДФСУ у листі від 19.02.2018 р. №669/6/99-99-15-03-02-15/ІПК нагадала, що за п. 189.3 ПКУ у випадках, коли платник податку здійснює діяльність з постачання вживаних товарів, придбаних у осіб, не зареєстрованих як платники податку, у межах договорів, що передбачають передання права власності на такі товари, базою оподаткування є позитивна різниця між ціною продажу та ціною придбання таких товарів.

Нерезиденти, звісно, не реєструються в Україні як платники ПДВ. Але у податківців своя позиція щодо того, чи працює п. 189.3 ПКУ в разі, якщо товар придбано в нерезидентів.

ДФСУ нагадує, що перелік осіб, які вважаються не зареєстрованими як платники ПДВ, наведено у п. 14.1.139 ПКУ. І нерезидентів в ньому немає.

Але це не означає, що п. 189.3 ПКУ у операціях із нерезидентами не працює взагалі. ДФСУ в коментованому листі ставить застосування цієї норми ПКУ у залежність від того, де було придбано вживане авто.

До операцій з постачання вживаних транспортних засобів, придбаних у нерезидентів України за межами митної території України, правила визначення бази оподаткування ПДВ, встановлені п. 189.3 ПКУ, не застосовуються. Такі операції підлягають оподаткуванню ПДВ у загальному порядку, база оподаткування за такими операціями визначається згідно з п. 188.1 ПКУ (виходячи з їх договірної вартості, але не нижче ціни придбання). Податківці в коментованому листі навіть нагадують правила складання податкових накладних у випадку, якщо авто продається дешевше ціни, за якою було придбано.

Але за пп. 14.1.139 ПКУ нерезидентами вважаються також юридична або фізична особа, яка ввозить товари на митну територію України. А в коментованому листі податківці наголошують, що порядок визначення бази оподаткування ПДВ за операціями з постачання вживаних товарів (у т.ч. транспортних засобів), встановлений п. 189.3 ПКУ, застосовується у разі, якщо такі товари були придбані у осіб, перелік яких визначено п. 14.1.139 ПКУ, не зареєстрованих як платники ПДВ.

Отже, якщо здійснюється постачання вживаних транспортних засобів, придбаних у нерезидентів на території України (ввезення таких авто здійснив сам нерезидент), то базою оподаткування ПДВ буде лише позитивна різниця між ціною продажу та ціною придбання (як і зазначено у п. 189.3 ПКУ).

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»

  • Як розблокувати ПН/РК: правила і поради
    Враховуючи останні зміни щодо оскарження реєстрації ПН/РК в ЄРПН, варто нагадати про важливі моменти взаємодії з податковими органами та використання механізмів з розблокування, наведених у ПКУ, із зразками документів та порадами
    Сьогодні 07:051 4751
  • На яку суму БЕБ запобігло незаконному відшкодуванню ПДВ за І квартал?
    Загалом за І квартал 2024 року аналітики БЕБ надіслали 210 рекомендацій до державних органів та розпорядників державних коштів щодо недопущення втрат бюджетних коштів. Частина з них стосувалась незаконного відшкодування ПДВ на суму 575 млн грн
    22.04.202438
  • Як сплачувати штраф з ПДВ: з СЕА ПДВ чи з рахунку банку?
    Сплата до бюджету узгоджених ПЗ з ПДВ, задекларованих у поданій звітності з ПДВ, здійснюється з рахунку у СЕА ПДВ платника, а сплата штрафних санкцій – з рахунку у банку або небанківському надавачу платіжних послуг до відповідного бюджету
    22.04.2024178
  • Підприємство продає БПЛА: які наслідки з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ?
    22.04.202453
  • Чи обовʼязково мати витяг з Реєстру платників ПДВ?
    Ви зареєстровані платником ПДВ. Це означає, що дані про вас податківці внесли до Реєстру платників цього податку. Чи обовʼязково отримувати витяг з цього Реєстру?
    19.04.2024171