Податківці у підкатегорії 101.17 ресурсу "ЗІР" зазначили, що відповідно до п. 5 Порядку №569 електронні рахунки відкриваються виключно на підставі реєстру платників ПДВ, який ДФС надсилає Держказначейству не раніше ніж за один робочий день до дати реєстрації особи платником податку.
У такому реєстрі зазначається, зокрема, індивідуальний податковий номер платника податку та дата реєстрації його платником ПДВ.
А вже п. 7 Порядку №569 визначено, що у разі анулювання реєстрації платника податку залишок коштів на його електронному рахунку перераховується до бюджету, а такий рахунок закривається. Новий електронний рахунок відкривається у разі повторної реєстрації особи платником податку (п. 8 Порядку №569). Тобто в цій нормі немає такої підстави щодо закриття рахунку СЕА ПДВ, як зміна адреси платника ПДВ.
Окремо податківці зупинилися на випадках перереєстрації платника ПДВ. Відповідно до п. 4.1 розд. IV Положення №1130 перереєстрація платника ПДВ проводиться у разі зміни даних про платника ПДВ, зокрема, зміни місцезнаходження (місця проживання) платника ПДВ, і якщо зміни не пов’язані із припиненням платника ПДВ, крім випадків, визначених пп. 1 п. 3.15 розд. III Положення №1130.
Але відповідно до п. 4.2 розд. IV Положення №1130 у разі перереєстрації дата реєстрації платником ПДВ не змінюється, а тому при перереєстрації платника ПДВ пов’язаної зі зміною адміністративного району статус платника ПДВ зберігається з дати його реєстрації платником ПДВ.
Саме тому у випадку перереєстрації платника ПДВ, пов’язаної зі зміною адміністративного району, номер рахунку у СЕА ПДВ не змінюється.