Податківці у консультації від 14.02.2019 г. №534/6/99-99-15-03-02-15/ІПК нагадали, що у разі повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з ПДВ, зарахованих до бюджету з рахунка платника податку в СЕА ПДВ у порядку, визначеному п. 200.5-1 ПКУ, такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в СЕА ПДВ. У разі ж його відсутності на момент звернення платника податків із заявою на повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з ПДВ чи на момент фактичного повернення коштів – шляхом перерахування на поточний рахунок платника податків в установі банку.
Зверніть увагу: кошти на рахунок у СЕА ПДВ можуть бути зараховані лише з певного переліку джерел. Таким джерелом є, зокрема, повернення з бюджету в сумах надміру сплачених грошових зобов'язань з ПДВ. Повний перелік джерел ми наводили у попередній новині. Але лише одне з них призводить до збільшення реєстраційного ліміту!
Коли реєстраційний ліміт збільшується при поповненні ПДВ-рахунку?
Для обчислення реєстраційної суми в СЕА ПДВ використовується такий показник як ∑ПопРах. ПопРах – це загальна сума поповнення ПДВ-рахунку з поточного рахунку платника податку.
Тобто для того, щоб кошти потрапили до цієї формули у вигляді показника ∑ПопРах, таке поповнення повинно здійснюватися саме з поточного рахунку платника податків.
Саме тому податківці зазначають, що суми коштів, що перераховуються платнику податку на його ПДВ-рахунок із бюджету, не враховуються в обрахунку показника ∑ПопРах та не збільшують реєстраційну суму в СЕА ПДВ.