Головна Усі новини Оподаткування ПДВ

Як подати заяву для відмови від пільги з ПДВ?

Заява подається до настання звітного періоду, в якому платник податку не передбачає використання пільги, та не є додатком до декларації. Така заява може бути подана як самостійний документ

Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків повідомляє що згідно з п. 45 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ тимчасово, до 1 січня 2022 року, звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання на митній території України вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД.

У разі застосування зазначеної пільги норми п. 198.5 ПКУ не застосовуються в частині товарів/послуг, необоротних активів, суми ПДВ з вартості яких були включені до податкового кредиту у звітних (податкових) періодах, що передували періоду початку застосування пільги.

Платник податків може відмовитися від використання зазначеної пільги чи зупинити її використання на один або декілька звітних (податкових) періодів шляхом подання заяви.

Заява, у якій зазначається перелік товарних позицій товарів згідно з УКТ ЗЕД і період, на який платник відмовляється чи зупиняє використання пільги, подається до контролюючого органу за місцем реєстрації платника податків до настання звітного періоду, в якому платник податку не передбачає використання зазначеної пільги. Відмова від використання пільги, зазначеної п. 45 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ, чи зупинення її використання застосовується з першого числа звітного (податкового) періоду, зазначеного у заяві.

Відповідно до п. 2 розд. ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. №21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за №159/28289 із змінами та доповненнями (далі – Порядок №21) податкова звітність з ПДВ подається в електронній формі контролюючому органу всіма платниками цього податку з дотриманням вимог ПКУ та законів України від 22.05.2003 р. №851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» та від 05.10.2017 р. №2155-VIII «Про електронні довірчі послуги».

Пунктом 9 розд. III Порядку №21 визначено, що у складі декларації подаються передбачені Порядком №21 додатки (у разі заповнення даних у відповідних рядках декларації).

Заява про відмову/зупинення використання пільги, передбаченої п. 45 підрозд. 2 розділ. XX ПКУ (додаток 2 до Порядку №21) (далі – Заява), подається платниками, які виявили бажання відмовитись/зупинити використання пільги, передбаченої п. 45 підрозд. 2 розд. XX ПКУ.

У Заяві зазначається звітний (податковий) період, з якого платник податку не передбачає використання податкової пільги, але не раніше звітного (податкового) періоду, що настає за звітним (податковим) періодом, в якому подано заяву.

При цьому формою Заяви передбачено проставляння відмітки про її одержання (штамп контролюючого органу, дата, вхідний номер).

Враховуючи, що Заява подається до настання звітного (податкового) періоду, в якому платник податку не передбачає використання пільги, передбаченої п. 45 підрозд. 2 розд. XX ПКУ, та не є додатком до декларації, така Заява може бути подана як самостійний документ (в електронній формі або на паперових носіях).

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Пільги

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі