• Посилання скопійовано

Чи втратить Комунальне некомерційне підприємство статус неприбуткової організації у разі створення аптеки?

ДПС у ІПК від 07.07.2025 №3646/ІПК/17-00-04-01-10 роз’яснює: якщо КНП розпочне аптечну діяльність, а саме: реалізацію лікарських засобів із встановленням на них націнок – його може бути виключено з Реєстру неприбуткових установ

Чи втратить Комунальне некомерційне підприємство статус неприбуткової організації у разі створення аптеки?

ДПС у Рівненській області у ІПК від 07.07.2025 №3646/ІПК/17-00-04-01-10 зазначає таке.

Запитання: Чи втратить Комунальне некомерційне підприємство статус неприбуткової організації у разі здійснення реалізації лікарських засобів та медичних виробів в аптечних закладах, утворених у структурі такого підприємства, із встановленням на них націнок в межах, дозволених законодавством України?

Податківці відповіли: проведення комунальним некомерційним підприємством, яке є комунальним закладом охорони здоров’я, у статусі неприбуткової організації діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами та виробами медичного призначення (що не передбачено для закладів охорони здоров’я Переліком №781) не відповідає вимогам п. 133.4 ПКУ.

У разі недотримання неприбутковою організацією вимог, встановлених п. 133.4 ПКУ (з урахуванням положень п. 63 підрозділу 4 розділу ХХ ПКУ), така неприбуткова організація підлягає виключенню з Реєстру неприбуткових організацій з визначенням податкового зобов’язання з податку на прибуток підприємств відповідно до пп. 133.4.3 та 133.4.4 ПКУ.

Тобто станом на тепер комунальне некомерційне підприємство не може відкрити аптеку і здійснювати через неї роздрібну торгівлю лікарськими засобами та виробами медичного призначення!

Але ситуація може змінитись після внесення змін до порядку здійснення фінансового забезпечення охорони здоров’я, встановленого згідно зі ст. 18 Основ законодавства України про охорону здоров’я, у частині передбачення для комунальних або державних закладів охорони здоров’я можливості здійснювати зазначений вид діяльності.

Це питання, звісно, не залежить від подактівців. Тому, оскільки згідно з п. 1 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого постановою КМУ від 25.03.2015 №267, саме МОЗ є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, то з питанням, коли ж можна буде організувати роботу аптек у структурі комунальних та державних закладів охорони здоров’я, податківці радять звернутися до МОЗ.

Автор: Брік Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Податок на прибуток»