Відповідно до п. 152.9 ст. 152 ПКУ для платника податку на прибуток підприємств використовуються такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.
Підприємства, основною діяльністю яких є виробництво сільгосппродукції, подають декларацію з податку у строки, визначені законом для річного податкового періоду (ст. 155 ПКУ).
Для виробників сільгосппродукції, визначених ст. 155 ПКУ, річний податковий період починається з 1 липня поточного звітного року і закінчується 30 червня наступного звітного року (пп. 152.9.1 ст. 152 ПКУ).
Для виробників сільгосппродукції, зареєстрованих як платники ФСП, не застосовуються норми цього підпункту в частині визначення податкового періоду для виробників сільгосппродукції (пп. 152.9.4 ст. 152 ПКУ).
Порядок справляння ФСП визначено главою 2 розділу XIV ПКУ. Згідно з п. «а» ст. 307 цієї глави платники ФСП не є платниками податку на прибуток підприємств.
Базовим податковим (звітним) періодом для ФСП є календарний рік. Базовий податковий (звітний) рік починається з 1 січня і закінчується 31 грудня того самого року (пункти 305.1 та 305.2 ст. 305 ПКУ).
Таким чином, оскільки у разі переходу із загальної системи оподаткування на сплату ФСП сільгосппідприємства втрачають статус платника податку на прибуток, період з 1 липня по 31 грудня, який вони застосовували до переходу на сплату ФСП, для таких підприємств слід вважати окремим податковим періодом із поданням податкової звітності у терміни, визначені для платників податку на прибуток, тобто протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем цього звітного періоду.